Луценко заявив про створення таємної служби, яка перевірятиме сигнали про корупцію в прокуратурі

17:33, 19 вересня 2016
1039 0

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про створення Генеральної інспекції при Генпрокуратурі, яка в таємному режимі перевірятиме сигнали про корупцію серед працівників прокуратури.

Фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні на прес-конференції у Верховній Раді України.

Генпрокурор заявив, що одним із завдань у 2016 році є повернення довіри до правоохоронної системи. За його словами, довіру можна здобути шляхом очищення персоналу прокуратури від одіозних і корумпованих осіб. У зв'язку з цим він нагадав, що для цього була розпочата таємна перевірка на доброчесність, за яку відповідальна служба перевірки діяльності прокурорів, яку очолює Петро Шкутяк.

"Другий напрямок - це створення разом з американськими колегами спеціального підрозділу IG - Генеральна інспекція, яка зараз буквально відбирається на конкурсі. На посаду керівника подано аж 99 заявок бажаючих. Ця служба буде уповноважена перевіряти сигнали про корупцію або зловживання будь-якого працівника прокуратури в таємному режимі і не підпорядковується нікому, крім генерального прокурора", - заявив Луценко.

За його словами, ця інспекція діятиме в рамках чинного законодавства за рішеннями суддів.

Як заявив Луценко, "це спеціально караючий меч для очищення системи".

"Впевнений, що обидві ці інституції дадуть результат в очищенні сотень прокурорів із нинішньої 15-тисячної прокуратури України", - наголосив Луценко.

Як повідомляв УНІАН, Луценко також заявив, що третина кримінальних справ, які він тримає на контролі, порушені за сигналами від журналістів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter