Зеленський визначив, як працюватиме Центр протидії дезінформації / фото president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський затвердив положення про Центр протидії дезінформації.

Про це повідомляє Офіс президента.

Згідно з документом, гранична чисельність працівників Центру становить 52 особи. Кабінет міністрів повинен у двотижневий строк визначити умови оплати праці співробітників.

Центр підпорядкований Раді національної безпеки і оборони. Загальне спрямування та координацію його діяльності здійснює секретар РНБО. Очолює Центр керівник, якого призначає та звільняє з посади президент за поданням секретаря РНБО.

"ЦПД забезпечує протидію як наявним, так і прогнозованим загрозам нацбезпеці та національним інтересам в інформаційній сфері, виявляє та протидіє дезінформації, пропаганді, деструктивним інформаційним впливам і кампаніям, а також має запобігати спробам маніпулювання громадською думкою", - сказано у повідомленні.

Читайте такожРосія посилила дезінформацію проти України під час стягування військ – експерти

Чим буде займатися Центр протидії дезінформації

Центр повинен проводити аналіз та моніторинг подій і явищ у інформаційному просторі, стану інформаційної безпеки та присутності України у світовому інформаційному просторі. Також ЦПД виявлятиме та вивчатиме поточні й прогнозовані загрози інформаційній безпеці України, чинники, що впливають на їхнє формування, а також прогнозуватиме наслідки для національних інтересів.

Центр забезпечуватиме РНБО інформаційно-аналітичними матеріалами щодо інформаційної безпеки. Крім того, Центр братиме участь у розробці та реалізації Стратегії інформаційної безпеки, здійсненні аналізу стану її реалізації, зокрема з питань протидії дезінформації.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram