Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Експерти розповіли, чому в Україні такими темпами зростають ціни на овочі та фрукти

Плодоовочева продукція в Україні продовжує динамічно дорожчати

Овощи и фрукты продолжают дорожать
Овочі та фрукти продовжують дорожчати

Плодоовочевий індекс за попередній тиждень (з 1 по 7 лютого) виріс відразу на 6,6%. Таким чином, українська плодоовочева продукція дорожчає вже три тижні поспіль, повідомляє «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

 «На попередньому тижні подорожчали всі основні категорії плодоовочевої продукції, крім тепличних овочів», - говорить Тетяна Гетьман, керівник проекту. - Поліпшення погодних умов в кінці тижня не принесло очікуваного зниження цін, оскільки з'явився фактор падіння курсу гривні, що мало вплив на ціни імпортної продукції».

Насамперед, фактор зниження курсу гривні торкнувся цін на імпортні фрукти, які подорожчали в середньому на 9,1% за тиждень. При цьому ціни на яблуко залишилися без істотних змін, тому частка імпортного яблука на ринку була раніше некритичною, а запаси вітчизняної продукції - достатніми.

Опубліковано список країн, де люди харчуються найліпше

Подорожчали минулого тижня борщовий набір овочів і картоплю. Причому зростання цін на капусту і моркву був дуже суттєвим - близько 17,5%. Значно подорожчали також цибулю та столовий буряк. Експерти не виключають, що наступного тижня можуть зрости ціни на імпортні тепличні овочі.

Докладніше про перспективи цін на овочі борщового набору і картоплю в сезоні-2014/15 можна буде дізнатися вже 20 лютого в ході шостої міжнародної конференції "Овочі і фрукти України - 2014".

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку