Кому дають білий квиток - Україна призиває не всіх / фото УНІАН

"Білий" квиток - документ, який видає призовнику військово-лікарська комісія. Навіть під час мобілізації він звільняє чоловіка від служби в армії. УНІАН розповідає, чи допоможе білий квиток у воєнний час уникнути призову і чому чоловіки з таким документом все одно потрапляють під призов.

Раніше ми говорили про те, хто не військовозобов'язаний в Україні та кого не можуть призвати в воєнний час.

Що означає білий квиток в Україні - особливості

"Білий" квиток - це розмовна форма назви документа, який видається військовими лікарями під час медичної комісії. У ньому зазначено, що чоловік не придатний до служби в армії за станом здоров'я або інших причин. Всього існує три категорії "білого" квитка:

Відео дня
  • "обмежено придатний до військової служби";
  • "непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час";
  • "непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Нюанс полягає в тому, що у воєнний час чоловіки, які потрапили під першу і другу категорію, можуть бути призвані в армію для служби в тилу. Тільки ті, хто отримав третю категорію, звільняються від військових обов'язків повністю.

Раньше УНІАН поспілкувався з адвокатом і з'ясував докладніше, як дізнатися свою категорію і які захворювання вплинуть на рішення комісії.

Білий квиток у воєнний час - куди можуть і не можуть призвати

Відповідно до "Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України", затверджене Міністерством оборони України, чоловіки, які потрапляють під категорії "обмежено придатний до військової служби" і "непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час" можуть нести службу в таких підрозділах:

  • частинах забезпечення;
  • військових комісаріатах, установах, організаціях;
  • навчальних закладах.

Незважаючи на те, що представників сильної статі з "білим" квитком дійсно можуть призвати в армію, в десантно-штурмові війська, морпіхи і плавсклад їх не візьмуть.

При цьому, виїжджати за кордон можуть тільки чоловіки, що потрапляють під третю категорію "непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Чи можна купити білий квиток і як він виглядає

Як ми вже казали, "білий" квиток в Україні - це загальна назва позначки про те, що чоловік не придатний до служби в армії. Назва з'явилася не просто так - в СРСР такі "квитки" дійсно видавалися, але з направленням не у військові частини, а в тил. І були вони білого кольору, на відміну від тих, в яких стояла позначка "придатний" - той документ мав червоний відтінок.

Законно купити "білий" квиток в Україні не можна - з початку війни СБУ викрило безліч військових медиків, які продавали подібні документи призовникам. Купівля "білого" квитка карається за законом, тому ми настійно не рекомендуємо його порушувати.

Вас також можуть зацікавити новини: