Питання демобілізації із законопроекту про мобілізацію було виключено / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону прокоментував виключення норми про демобілізацію військових у прийнятому 11 квітня законопроекті про мобілізацію

"Давайте не забувати про те, що ті 36 місяців, ніхто не говорив, що демобілізація відбуватиметься зараз. Демобілізація – це в принципі процес, який говорить про перехід до мирного часу. Наразі російська агресія триває, ескалація продовжується, і можливість подальшої ескалації також виключати не можна", – сказав Лазуткін. 

Водночас із цим, він заявив, що нині триває робота над окремим законопроектом, який встановить терміни для демобілізації військових та умови цього процесу. 

Відео дня

"Наразі робота триває і вона продовжуватиметься в максимально швидкі терміни. Тому будемо сподіватися, що цей закон буде прийнято. І що люди якомога швидше матимуть ясність і буде зрозуміло, коли він запрацює. Тут багато ще буде залежати від парламентарів. Адже ми знаємо, на прикладі навіть закону про мобілізацію, що там процеси потребують певного часу", – пояснив Лазуткін.

Демобілізація: що відомо

Напередодні, Комітет Верховної ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки виключив питання демобілізації із законопроекту про мобілізацію. В ньому йшлося про те, що військових можуть відпустити додому після 36 місяців служби. 

На думку заступника командира 3 ОШБР Максима Жоріна, поки триває війна з Росією, українці не можуть дозволити собі такої розкоші як демобілізація.

Вас також можуть зацікавити новини: