Військовий прокоментував демобілізацію  / фото 10 окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс»

Поки йде війна з Росією українці не можуть дозволити собі такої розкоші як демобілізація.

Про це сказав заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін в ефірі телемарафону, коментуючи ухвалення закону про мобілізацію, з якого вилучено норму про можливість демобілізації після 36 місяців служби.

"На сьогоднішній день гратися з цим питанням взагалі не можна. Скоріш за все, більшість військових дійсно хоче нарешті повернутися додому, більшість військових втомились", - наголосив він.

Відео дня

За його словами, в першу чергу йдеться про підрозділи піхоти, про тих, хто безпосередньо на полі бою весь цей час і майже не відпочивали. "Я один з тих військових, який із задоволенням на наступний день після закінчення війни одразу повернусь додому, до своїх цивільних справ. Проте доки йде війна ми не можемо собі дозволити такої розкоші як демобілізація", - сказав Жорін.

За його словами, на сьогодні в Силах оборони і так є величезні проблеми з кадрами, з кількістю людей в армії. "Ми не можемо навіть приблизно якісь перегони влаштовувати по кількості з нашим ворогом. І тому зараз ослаблювати цим (йдеться про демобілізацію- УНІАН) армію не можна. Це може подобатись чи ні, але є реалії. Якщо ми хочемо виграти цю війну, то нам доведеться зібратися всім і воювати до кінця, до певної перемоги. Інакше будь-які демобілізації, будь-які ось ці рухи будуть ослаблювати нашу армію", - наголосив Жорін .

Закон про мобілізацію

Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію. В ньому немає терміну для демобілізації тих, хто захищає Україну з перших днів повномасштабного вторгнення РФ.

Коли законопроект було ухвалено в першому читанні, то там була норма про те, що можливе звільнення зі служби військовослужбовців, які загалом відслужили 36 місяців під час дії воєнного стану. При цьому передбачалося, що звільнення мало здійснюватися у терміни, визначені рішенням Ставки верховного головнокомандувача. Тепер в законі про мобілізацію немає жодного визначено терміну для демобілізації, зокрема, тих, хто захищає Україну з перших днів повномасштабного вторгнення. Сьогодні за вилучення цієї норми із законопроекту про мобілізацію проголосувало 227 нардепів (при необхідних 226).

Перед розглядом законопроекту в другому читанні головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський звернувся до Ради з проханням виключити демобілізаційні положення із законопроекту. 

Вас також можуть зацікавити новини: