У рамках колаборацій виші готуватимуть бакалаврів, магістрів та науковців у сфері металургії та гірничої справи / фото metinvestholding.com

Для викладання в першому в Україні недержавному гірничо-металургійному виші "Метінвест політехніка" залучаються вчені та практики з Німеччини, Польщі, Португалії, а також українські педагоги та фахівці групи "Метінвест".

Про це повідомляється на сайті компанії.

"До викладання у виші залучаються вчені й практики з Німеччини, Польщі, Португалії, а також українські педагоги з інших вишів і фахівці з "Метінвесту", - йдеться в повідомленні.

Акцентується також, що сьогодні університет формує штат, в якому вже 11 докторів і 22 кандидати наук, розробляє навчальні програми, продовжує отримувати ліцензії. З міжнародними партнерами узгоджуються умови щодо обладнання лабораторій, залучення їх в освітню роботу.

Зазначається, що "Метінвест політехніка" також створює колаборації з провідними вишами України. У червні університет уклав меморандум про співпрацю з Київським політехнічним інститутом імені Ігоря Сікорського.

Виші готуватимуть бакалаврів, магістрів та науковців у сфері металургії та гірничої справи. Зокрема, студенти "Метінвест політехніки" зможуть навчатися в КПІ, а студенти КПІ отримають можливість проходити практику на підприємствах "Метінвесту", щоб максимально відповідати сучасним вимогам бізнесу. Стажування на виробництві для викладачів КПІ допоможуть їм краще розбиратися в сучасних технологіях.

У довгостроковій перспективі у планах вишів - формування наукових шкіл, створення науково-практичного хабу, вихід на міжнародні наукові майданчики та реалізація програм подвійних дипломів.

Як зазначив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, будівництво університету - це великий крок державно-приватного партнерства.

"Мені дуже приємно, що саме на Донбасі в кооперації з іншими закладами та за підтримки такого потужного інвестора, як "Метінвест", відбувається ця історична подія", - сказав він.

"Це дуже потужний крок бізнесу, який показує, що сьогодні країна не повинна бути на задвірках світу, а повинна йти за передовими технологіями шостого технологічного укладу - саме в цьому задум розвитку цього університету", - додав міністр.

Що таке «Метінвест політехніка»

"Метінвест політехніка" позиціюється як університет майбутнього, що надає нові широкі можливості для молоді. Університет заснований у червні 2020 року групою Метінвест. Ключові цілі проекту - поява в Україні вищої освіти європейського рівня та розвиток нового формату вищої освіти в нашій країні. В університеті зможуть навчатися люди, які обрали для себе затребувані на ринку праці технічні спеціальності. Кращим студентам Група "Метінвест" гарантує перше робоче місце, фінансову та інші мотивації.

Перший набір студентів до гірничо-металургійного університету "Метінвест політехніка" заплановано на вересень 2022 року.