українська продукція була повним аналогом штатних російських систем кондиціонування / фото ssu.gov.ua

Контррозвідники СБУ заблокували канал постачання до підприємств військово-промислового комплексу РФ української продукції військового призначення.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Читайте такожНа кордоні затримано партію оптики для танків, яку незаконно вивозили через Україну до Білорусі

Зокрема, слідчі органів безпеки задокументували, що керівники низки харківських промислових підприємств, серед яких були й особи з громадянством РФ, налагодили на власних виробничих потужностях виготовлення систем кондиціонування для російської військової техніки.

Встановлено, що українська продукція була повним аналогом штатних російських систем кондиціонування, але кодифікована іншою номенклатурою для унеможливлення її ідентифікації як військової.

"Зловмисники постачали кондиціонери як цивільну продукцію на адресу підконтрольних їм підприємств у РФ. Там фахівці змінювали маркування і підробляли документи про, нібито, виготовлення продукції у Росії. Потім вона постачалась до підприємств військово-промислового комплексу Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення організаторам про підозру за ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до функціонування каналу.

фото ssu.gov.ua

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram