Учасники мітингу біля КСУ намагаються потрапити всередину будівлі суду / фото УНІАН, Дмитро Хилюк

До протестувальників під будівлею Конституційного суду, які виступають проти його рішення щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, вийшов чиновник, проте діалогу з ним не склалося, тому вони вимагають від суддів КСУ добровільно піти у відставку.

Як передає кореспондент УНІАН, до мітингарів вийшов заступник керівника секретаріату Конституційного суду Валерій Альошин.

Читайте такожПротест під КСУ: суд закидали фаєрами, презервативами і димовими шашками (фото, відео)

«Зараз ви протестуєте проти рішення Конституційного суду, яке не скасувало необхідності декларування. Перше, що дав цим рішенням суд - це сигнал до Верховної Ради, що деякі норми закону потребують уточнення», - сказав він.

Ці слова викликали обурення у людей, і вони почали вимагати, щоб судді КСУ добровільно залишили свої посади і пішли у відставку.

Зокрема, один із активістів Сергій Стерненко заявив: «Конституційний суд робить те, що робив свого часу у 2010 році - узурпацію влади. Конституційний суд не має більше морального права існувати у цьому складі. Він діяв всупереч Конституції і всупереч інтересам держави. Найкраще буде, якщо судді підуть добровільно».

Діалогу між чиновником та учасниками акції не вийшло, і він повернувся до будівлі суду.

На даний час акція біля КСУ триває.

Атака КСУ на антикорупційні органи

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КСУ визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
  • Конституційний суд своїм рішенням позбавив НАЗК доступу до держреєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
  • Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram