У місті немає робочих магазинів і аптек \ фото УНІАН

Більшість жителів прифронтового міста Красногорівка у Донецькій області, змушені ховатися в укриттях і підвалах на тлі запеклих боїв між ЗСУ та російськими окупантами.

Лінія фронту проходить приблизно в 5 км від Красногорівки і розриви артилерійських снарядів і ракет чуються в місті повсюдно, йдеться в репортажі Анадолу.

Безліч будівель в місті пошкоджено, більшість магазинів не працює, а на вулицях майже немає людей. У місті залишилися лише ті, хто не хоче залишати свої домівки, або не може евакуюватися через відсутність достатніх коштів.

Відео дня

Українські благодійні організації надають продовольчу допомогу тим, хто все ще перебуває в місті.

Кореспонденту видання вдалося поговорити з деякими з місцевих жителів.

фото УНІАН

За словами 50-річної Марії, вона з початку війни 24 лютого тулиться в укритті, яке складається з однієї кімнати, разом з п'ятьма сусідками.

"Ми змушені залишатися тут, тому що кожен день стріляють. Сутички тривають. Небезпечно залишатися на вулиці, бути вдома теж небезпечно. Тому тут всі ховаються в укритті", - розповіла вона.

За словами жінки, сусіди підтримують один одного хто, чим може і не хочуть евакуюватися в інші регіони або за кордон.

Марія сказала, що вони готуються до зими і продовжать залишатися в укритті, поки війна не закінчиться. "Зима близько. У нас є піч, ми збираємо дрова. Ми готові провести тут всю зиму", - поділилася планами жінка.

Будинок Феріде, сусідки Марії по підвалу, сильно постраждав під час обстрілу кілька днів тому.

Вона спить на ліжку, яке стоїть прямо біля входу в укриття. За її словами, в місті постійно відбуваються перебої з подачею електрики і газу.

фото УНІАН

Феріде зазначила, що в районі щодня відбуваються перестрілки, аптеки закриті, а поблизу їхнього будинку немає жодного відкритого магазину.

Але при цьому Феріде не хоче евакуюватися з Красногорівки. "Якщо щось і станеться з нами, то нехай це трапиться тут. Ми нікуди не підемо. Я продовжу жити тут. У мене тут діти, наше життя тут", - поділилася жінка.

Евакуація українців

Влада країни рекомендувала українцям евакуюватися з найбільш небезпечних регіонів країни. Однак деякі люди з тих чи інших причин від евакуації відмовилися.

При цьому віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук не радить людям, які евакуювалися з найбільш небезпечних територій України, планувати повернення додому до весни.

Вас також можуть зацікавити новини: