Ілюстрація / REUTERS

Жодної заборони на виїзд сезонних робітників чи трудових мігрантів Міністерство закордонних справ не ухвалювало і в принципі заборони як такої не існує.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, пише ТСН.

За його словами, віце-прем'єр Вадим Пристайко отримав доручення від голови Кабміну зайнятися питанням виїзду українців за кордон на роботи.

"Він опікується тим, щоб в умовах пандемії виїзд громадян за кордон з трудовою метою відбувався з мінімальними ризиками для їхнього здоров'я і логістичними складнощами. Тому що регулярного авіасполучення немає. Тому, щоб людям виїхати, треба вирішити велику кількість логістичних проблем", - каже очільник МЗС.

Читайте такожШмигаль розповів, на яких умовах відпустять заробітчан до Європи

Зокрема, як і коли українці повертатимуться назад, чи матимуть медичне страхування на час перебування за кордоном.

"Всі ці речі треба перевіряти. Ми ж ніколи не чули про проблему виїзду трудових мігрантів. Сотні тисяч людей якимось чином виїжджали, працювали і тихо поверталися. Але зараз ми всі вперше стикнулися з такою проблемою. Ми всі забудемося про неї, коли відновиться регулярний транспорт. Щоб уникнути багатьох проблем і захистити права громадян в умовах пандемії, довелося взяти деякий час, щоб це налагодити", - пояснив Кулеба.

Як повідомляв УНІАН, раніше Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів готовий до перемовин з європейськими країнами, які висловлять бажання офіційно запросити українських робітників на сезонні роботи.