У Луцьку було захоплено автобус / фото Facebook Антон Геращенко

Військовий психолог Олександр Зеленько оцінив дії спецслужб при знешкодженні терориста Максима Кривоша, який захопив автобус із заручниками в Луцьку.

Про це він розповів у ефірі каналу "Україна 24".

На його думку, силовики не повинні були допускати переговорів Кривоша з президентом Володимиром Зеленським.

Читайте такожСБУ посилила заходи безпеки в Києві після захоплення заручників у Луцьку

"Функція СБУ - зробити неможливими будь-які контакти вищих посадових осіб з терористами. Крапка. Ніяких варіантів бути не може. Якщо СБУ повністю не виконує функцію спецслужб, які виконують всі країни світу – значить, вона не впоралася. З'ясувалося, що компетенції психологів СБУ недостатньо", - заявив Зеленько.

На його думку, психолог спецслужб "повинен був трансформувати, змоделювати поведінку злочинця".

"Вербування людини, яку я вперше бачу, відбувається за 7 хвилин, моделювання психіки – 10-15 хвилин. Психолог повинен був створити стан злочинця, близький до трансу. Старий механізм, який використовується з 40-х років – підставляємо для переговорів фейкового президента, роль якого виконує офіцер спецслужб, мало того, такий "президент" міг прийти до автобуса", - додав експерт.

Читайте також"Переступивши через власне його": адвокат Кривоша прокоментував рішення Зеленського виконати вимоги терориста

Як повідомляв УНІАН, вранці 21 липня у Луцьку озброєний Максим Кривош захопив рейсовий автобус з пасажирами. У заручниках опинилися 13 осіб. Близько 22:00 всі захоплені громадяни були звільнені, а чоловік затриманий. Кривошу 44 роки, він двічі судимий.

Також в останні дні по Україні прокотилася хвиля "мінувань".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram