Месенджери, які працюють без Інтернету / фото ua.depositphotos.com

Мобільний зв'язок у різних регіонах України почав працювати з перебоями. Розберімося, як залишатися на зв'язку з рідними та близькими в автономному режимі.

Як працюють офлайн-месенджери

Все досить просто. При встановленні на кілька смартфонів деякі з цих застосунків можуть зв'язуватися одне з одним безпосередньо через вбудований вай-фай або блютуз. Цей спосіб називають Mesh або комірчастою мережею.

Кожен телефон – це осередок, який виступає в ролі ретранслятора сигналу. Чим більше таких осередків – тим ширше мережа. Наприклад, якщо жителі одного кварталу встановлять собі один з таких месенджерів, то мережа охопить весь квартал.

Які є офлайн-месенджери

  • Bridgefy;
  • Програма працює на Android і iOS.

Працює по Bluetooth, дозволяє спілкуватися в радіусі 100 метрів. Проте адресат повинен бути у вашому списку контактів.

Можна відправляти не тільки повідомлення, але й фото. Також є режим мовлення: можна відправити повідомлення всім, хто поруч, навіть якщо їх немає в списку контактів – наприклад, прохання про допомогу або важливу інформацію.

  • Briar;
  • Програма працює на Android.

У теорії, призначений для активістів, журналістів і всіх, кому потрібен безпечний спосіб спілкування. За своєю суттю, це звичайний месенджер, який при необхідності трансформується в офлайн для посилання повідомлень по Bluetooth.

Водночас можна створювати форуми для питань і повідомлення в блозі, не виходячи з програми.

  • Rumble;
  • Програма працює на Android.

Після встановлення з'єднання через WiFi або Bluetooth дозволяє вільно спілкуватися і обмінюватися фото без використання мережі.

Єдиний недолік: застосунок можна завантажити тільки на сторінці розробників, тому потрібно повозитися з настройками. Зайди в розділ "Безпека" на телефоні і дозвольте "Установку застосунків із зовнішніх джерел".

  • Vojer;
  • Програма працює на iOS.

Окрім звичайних повідомлень, можна відправляти голосові & файли та текст. Застосунок гарантує повну анонімність. Під час налаштування не потрібно надавати додаткових дозволів окрім доступу до Wi-Fi, Bluetooth, мікрофону і галереї.