
Гендиректор Xiaomi Лей Цзюнь заявив, що в найближчі 5 років фабрики і заводи почнуть переходити на системи, де ключову роботу виконують гуманоїдні роботи.
В інтерв'ю газеті Beijing Daily Лей навів приклад із власного автозаводу Xiaomi. Зазвичай великі литі деталі автомобіля перевіряють вручну, але замість цього компанія поставила рентгенівську установку з ШІ-моделлю розпізнавання. Тепер перевірка проходить удесятеро швидше за людину і вп'ятеро точніше.
За словами Лея, це і є реальний показник того, до чого йде промисловість, і, як він висловився, на цьому місці народжується нова індустрія розміром у трильйон юанів. Але витягнути такий ринок поодинці неможливо, потрібні партнерства і загальні інженерні платформи, на яких зможуть працювати багато компаній.
Крім того, Лей сказав, що протягом 5 років Xiaomi почне впроваджувати гуманоїдних роботів на свої лінії. Вони виконуватимуть рутинні й точні завдання, які сьогодні роблять люди.
І, за його словами, роботи для дому з часом стануть ще більшою індустрією. Домашні моделі потребуватимуть потужнішого заліза, розумніших алгоритмів і зможуть справлятися зі звичайними, але вкрай хаотичними завданнями, не схожими на заводські.
У 2022 році Xiaomi показала CyberOne - свого першого гуманоїда. Відтоді компанія активно набирає інженерів із ШІ, робототехніки та розумних систем для електромобілів.
Лей пояснив, що впровадження ШІ у виробництво - цілком практична інженерія. Плюс роботи звільняють людей від важкої ручної роботи, співробітники-люди зміщуються до проєктування, планування, розробки - туди, де потрібне мислення.
Раніше ми розповідали, що Xiaomi готує до виходу смартфон із найбільшим у галузі датчиком камери. Прем'єра Xiaomi 17 Ultra очікується в найближчі місяці.