На Закарпатті до кінця року планують відновити Музею лісу і сплаву

12:45, 10 січня 2018
Новини туризму
576

На відновлення музею Мінекології виділило області 53 млн грн.

Музей входить входить до складу Національного природного парку

Міністерство екології та природних ресурсів України виділило Закарпатській області 53,1 млн грн на відновлення Музею лісу і сплаву в Міжгірському районі.

Про це сьогодні кореспонденту УНІАН повідомили у прес-службі Закарпатської обласної державної адміністрації.

Читайте такожВ Україні посилили відповідальність за незаконну вирубку лісу

Як йдеться у повідомленні з посиланням на голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, ця сума повністю покриває потреби у відновленні цього унікального об’єкта.

«Тендер проведений ще минулого року, роботи почнуться, як тільки дозволять погодні умови. Крім того, до місця розташування Музею буде прокладена дорога з асфальтним покриттям. Сподіваємося, що відкриємо Музей в урочистій обстановці ще до кінця цього року», - прокоментував Москаль.

У Закарпатській ОДА також нагадали, що єдиний у Європі (і один із двох у світі) Музей лісу і сплаву в Міжгірському районі, який перебуває на балансі Мінекології і входить до Національного природного парку «Синевир», знаходиться в занедбаному стані й руйнується.

Читайте такожТериторію нацпарку "Синевир" розширили майже на 400 гектарів

«Під час катастрофічних паводків 1998 та 2001 років Музей зазнав значних пошкоджень, а у 2008 році обласна влада всупереч законодавству віддала Музей у комунальну власність, щоб потім забрати в приватні руки», - уточнили в прес-службі ОДА.

Унікальний об’єкт не дозволили приватизувати місцеві мешканці та громадськість. Зокрема, уточнили в ОДА, Москаль через суд ініціював повернення Музею на баланс Мінекології і таким чином зробив можливим фінансування відновлювальних робіт.

«Після відкриття Музей лісу і сплаву, як і в попередні роки, стане перлиною Карпат, одним із чудес України, подивитися на яке приїжджатимуть тисячі туристів», - повідомили в Закарпатській ОДА.

Довідка УНІАН. Музей лісу і сплаву розташований біля села Синевир, що в Міжгірському районі Закарпатської області, на річці Озерянці, по якій колись сплавляли ліс, постачаючи його до Угорщини. Музей лісу і сплаву заснований у 1995 році, він знайомить зі знаряддями праці лісорубів і плотогонів (бокорашів). У місці, де створено музей, в середині XIX ст. було побудовано унікальну гідротехнічну споруду – клявзу. Це була гребля з воротами для скидання води. Гребля функціонувала до 1960 р. У середині 1990-х рр. споруда відновлена, і на її основі створено музей, який входить до складу Національного природного парку «Синевир». Український Музей лісу і сплаву – єдиний у Європі.

Як повідомляв УНІАН, раніше у Держлісагентстві відзвітували, що у 2017 році відновили 53,2 гектари українських лісів, а також висадили 1712 га нових.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter