Ілюстрація REUTERS

Рада Європейського Союзу у п'ятницю, 7 серпня, оновила список третіх країн, жителям яких вона рекомендувала дозволити в'їзд до країн так званої "зони ЄС+".

З цього списку прибрали Марокко, повідомляє DW.

До цієї зони входять усі країни Євросоюзу за винятком Ірландії, а також Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн.

Спочатку в списку було 15 країн, але пізніше з нього викреслили Сербію, Чорногорію та Алжир. Таким чином, зараз в список, опублікований на сайті Ради ЄС, входять Австралія, Канада, Грузія, Японія, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс та Уругвай.

Читайте такожВ МЗС назвали кількість країн, кордони яких відкриті для українців

У ньому також присутній Китай, але за умови, що Пекін дозволить в'їзд для резидентів ЄС. При цьому мешканці Андорри, Монако, Сан-Марино та Ватикану прирівнюються до резидентів ЄС.

Рішення щодо внесення або виключення країн з цього списку ухвалюється на основі кількох критеріїв. Зокрема, число нових випадків інфікування за останні два тижні на 100 тисяч населення має бути близьким чи нижчим, ніж середній рівень у ЄС на 15 червня, крім того, кількість заражень має бути стабільною або знижуватися, у країні загалом мають вживати протиепідемічних заходів.

Представники країн ЄС домовилися регулярно переглядати цей список. Нинішня заборона діє лише на необов'язкові подорожі до Шенгену. Це означає, що до країн ЄС і так можуть в'їхати їхні громадяни та люди з дозволом на проживання у них.

Як повідомляв УНІАН, із середини липня в більшості країн Європи фіксують збільшення кількості інфікованих коронавірусом. Деякі уряди не приховують - починається друга хвиля пандемії COVID-19.

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.