Минулого року Україну відвідали понад 4,2 млн іноземців / фото УНІАН

Потік іноземців, які відвідали Україну, в минулому році зріс на 26% та склав 4,27 млн осіб. Найбільше зріс потік туристів з Саудівської Аравії – у понад 100 разів.

Про це повідомляє на своєму сайті Державна прикордонна служба.

"Сьогодні виокремлюємо цифри, які відображають ТОП-10 країн, громадяни яких відвідували нашу країну упродовж минулого року. Впевнене лідерство тримають громадяни Республіки Молдова – понад 1,05 млн осіб приїздили в Україну у 2021-му. Друге та третє місця розділили між собою громадяни РФ та Польщі – 518 та 310 тис. осіб відповідно", - зазначають прикордонники.

Також в повідомленні зазначається, що суттєво знизився потік гостей з Білорусі.

Читайте такожВ Держтуризму розповіли, скільки українців минулого року відпочивали за кордоном"Якщо більшість країн демонстрували істотний приріст за кількістю громадян, котрі приїздили в Україну, то потік громадян Республіки Білорусь за минулий рік знизився на 41%. З показником 272 тис. осіб ця країна посіла четверту сходинку рейтингу", - повідомляє Держприкордонслужба.

Замикають п’ятірку громадяни Румунії – у 2021 році Україну відвідали 264 тисячі осіб з цієї країни, що загалом на 15% більше ніж за 2020 рік.

Далі у рейтингу – Туреччина, Угорщина та Німеччина, при чому шоста та восьма позиції теж демонструють зростання потоку – в 1,7 та 2,1 раза відповідно.

На дев’яту та десяту позиції вийшли Ізраїль та США – 133 та 103 тисячі громадян відповідно.

Іноземні гості в Україні у 2021 році / фото dpsu.gov.ua

Окрім того прикордонники зауважили, що торік в понад 100 разів збільшився потік туристів із Саудівської Аравії.

"Досить цікавим виглядає той факт, що впродовж минулого року кількість громадян Саудівської Аравії, які приїздили в Україну здебільшого з метою туризму, зросла у 103 рази і це абсолютний рекорд приросту", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, раніше голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів назвала шість основних категорій іноземців, які приїжджали до України протягом 2021 року. 

Зокрема, туристичний сезон 2021 року в Україні запам'ятався великим інтересом збоку туристів з країн Перської затоки. Так, туристи з Об’єднаних Арабських Еміратів під час перебування в Україні у 2021 році в середньому витрачали $2220 на людину, що є найвищим показником з-поміж представників інших країн.