Український туризм втратив 60 мільярдів гривень через пандемію коронавірусу /фото УНІАН

Туристична галузь України у 2020 році зазнала близько 60 мільярдів гривень збитку через пандемію коронавірусу.

Читайте такожЧерез пандемію коронавірусу світовий туризм повернеться до рівня 1990 рокуПро це під час прес-конференції повідомила голова Державного агентства розвитку туризму України Мар'яна Олеськів.

"Попит сьогодні нижче і збиток ринку був завданий істотний. Якщо у світі втрати туристичної галузі склали близько 800 мільярдів доларів, то в Україні, за нашими підрахунками, близько 60 мільярдів гривень. Це збиток, який галузь зазнала у 2020 році", – сказала Олеськів.

При цьому вона уточнила, що детальні результати роботи індустрії у 2020 році агентство планує оприлюднити на початку лютого.

"Водночас в Україні досі немає детальних статистичних даних про туристичний ринок та його учасників", - зазначила Олеськів.

"Для Держагентства це буде один з пріоритетів у 2021 році. У тому бюджеті, яким ми володіємо, а це 100 мільйонів гривень, ми плануємо значну частку фінансування направити на створення єдиного туристичного реєстру, де зможуть зареєструватися всі суб'єкти туристичної діяльності. І тоді ми зможемо отримувати оперативну статистику хоча б щомісяця", - резюмувала Олеськів.

Що цьому передувало

  • Міський бюджет Києва недоотримає понад 20 мільйонів гривень туристичного збору через коронавірусну пандемію і закриття кордонів.
  • Державне агентство розвитку туризму України та американська технологічна компанія Google підписали меморандум про співпрацю, що передбачає спільну роботу над цифровою трансформацією туристичної галузі України.

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.