Геращенко додала, що російська сторона так і не дала жодної відповіді на пропозицію передати їхньому консулу засуджених громадян РФ в обмін на політв‘язнів Кремля / фото УНІАН

Бойовики на Донбасі вимагають звільнити 196 осіб, тоді як наразі підтвердили утримання лише 23 українців.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи із урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

"Росіяни і їхні маріонетки з ОРДЛО остаточно відмовилися від проведення відеоконференції гуманітарної підгрупи 29 грудня для узгодження звільнення заручників. Змушена констатувати і пасивну позицію координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тоні Фріша", - зазначила депутат.

Геращенко додала, що російська сторона так і не дала жодної відповіді на пропозицію передати їхньому консулу засуджених громадян РФ в обмін на політв‘язнів Кремля. За її словами, РФ не відповіла на ці пропозиції ні по дипломатичним каналам, ні на запити українського омбудсмена Людмили Денисової.

"Натомість, бойовики продовжують вставляти в свої вимоги - списки звільнення росіян (сьогодні в списках ОРДЛО подають вже 26 громадян РФ), беркутівців, причетних до терактів в Одесі і Харкові. На цей час ОРДЛО підтвердили утримання всього 23 українців. А від нас вимагають звільнити 196", - наголосила парламентарій і додала, що "це в них називається "обмен всех установленных на всех установленных".

Читайте такожОтримали "наганяй" від Кремля: Марчук пояснив відмову представників ОРЛО звільняти заручників

Водночас Геращенко підкреслила, що вже кілька років немає відповіді щодо утримання в окупованому Донецьку і Луганську більш як 70 українців.

Крім того, вона повідомила, що звернулася з ініціативою до ТКГ негайно провести спільне засідання ТКГ і гуманітарної підгрупи з одного питання - звільнення заручників. "Аби в присутності Євгена Марчука, Мартіна Сайдіка і Бориса Гризлова пройтися по кожному прізвищу в усіх можливих списках і таки розблокувати звільнення утримуваних", - написала Геращенко.

Як повідомляв УНІАН, 26 грудня Геращенко зазначала, що українська сторона очікувала більш активної і конструктивної позиції від координатора ОБСЄ в гуманітарній підгрупі посла Тоні Фріша. Українська сторона запропонувала здійснити обмін заручників з окупованого Донбасу і українських політичних в'язнів з російських в'язниць форматі 22-22, 39-11 і 33-8 5 січня. «Ми уважно проаналізували всі списки і готові помилувати та передати ОРДЛО 72 сепаратистів в обмін на 19 заручників на окупованих територіях. Україна готова до більш широкого компромісу – заради звільнення наших хлопців – і на практиці це демонструє. Також ми готові негайно передати РФ 22 їх громадян, затриманих і засуджених в Україні», - підкреслила Геращенко.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram