Закон про розмінування Донбасу набув чинності / фото Фонд "Повернись живою"

В Україні сьогодні, 25 січня, набув чинності закон про протимінну діяльність № 2642-VIII.

Закон передбачає створення системи органів, які будуть планувати, координувати, виконувати розмінування, допускати до цього певні компанії, а потім перевіряти якість робіт.

Читайте такожОкупанти зірвали розмінування території поблизу КПВВ "мар'їнка"

Передбачається створення центру протимінних операцій, який крім іншого буде контролювати якість проведених робіт. Діяльність центру буде забезпечувати секретаріат. У складі центру протимінних операцій створять інспекцію з контролю якості. Як саме будуть контролювати і хто увійде до складу інспекції, визначить нацорган з питань протимінної діяльності за пропозицією центру.

Розмінуванням будуть займатися компанії - так звані оператори протимінної діяльності. Держава планує вести реєстр операторів протимінної діяльності. Отримавши акредитацію, оператори будуть виконувати наступні функції:

розмінування (виявлення, знешкодження, знищення та перевезення вибухонебезпечних предметів);

навчання людей протидії ризикам, пов'язаним з вибухівкою;

пропаганда незастосування вибухонебезпечних предметів;

знищення та утилізація мін, не придатних для подальшого використання і зберігання;

надання медичної допомоги постраждалим, медична/професійна реабілітація;

підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування.

Фахівців з розмінування планують зобов'язати страхувати своє життя і здоров'я. Передбачається, що мінімальна страхова сума за договором складе 250 мінімальних зарплат (за станом на нинішній рік - це 1 млн 43 тис 250 грн).

Нагадаємо, 6 грудня Верховна рада України ухвалила у другому читанні законопроект №9080-1 про протимінної діяльності в Україні, після ряду невдалих голосувань документ підтримали 242 нардепи.

За основу в першому читанні законопроект №9080-1 про протимінну діяльність в Україні нардепи ухвалили на початку листопада 2018. За законопроект після ряду невдалих спроб проголосували 240 парламентаріїв.

Спікер Верховної ради Андрій Парубій підписав законопроект 17 грудня 2018 року.