14 серпня СММ зафіксувала 4 реактивні системи залпового вогню "Град" / Міноборони РФ

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі заявляють, що знову зафіксували розміщення російськими окупантами забороненого важкого озброєння, і зокрема гаубиць, протитанкових гармат, "Градів" і танків на Донбасі.

Як повідомляється у звіті місії, опублікованому на сайті ОБСЄ, місія продовжила моніторити відведення озброєння, передбаченого Мінським меморандумом, а також Комплексом заходів із виконання Мінських угод і доповненням до нього щодо відведення танків з озброєнням калібру до 100 мм.

Читайте такожЗа добу бойовики 12 разів порушили перемир'я на Донбасі

Відео дня

Зокрема, у непідконтрольних урядові України районах було зафіксовано озброєння, яке розміщене з порушенням визначених ліній для його відведення.

Так, 12 серпня безпілотний літальний апарат СММ малого радіуса дії виявив 4 буксирувані гаубиці (Д-30 «Жаба», 122 мм) та 2 самохідні гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм) неподалік від населеного пункту Біле (22 км на захід від Луганська).

Також 13 серпня безпілотник СММ малого радіуса дії виявив 2 протитанкові гармати (МТ-12 «Рапіра», 100 мм) поблизу залізничної станції в населеному пункті Дебальцеве (58 км на північний схід від Донецька).

Крім того, 14 серпня СММ зафіксувала 4 реактивні системи залпового вогню (БМ-21 «Град», 122 мм) біля населеного пункту Новоамвросіївське (56 км на схід від Донецька).

Окремо сказано, що на основі доступних СММ даних повітряного спостереження 11 серпня виявлено наявність 22 танків на полігоні біля населеного пункту Круглик (31 км на південний захід від Луганська) та 5 танків на полігоні біля населеного пункту Шимшинівка (27 км на південний захід від Луганська).

Разом з тим, 14 серпня безпілотник СММ дальнього радіуса дії виявив 7 танків (невстановленого типу), що заїжджали на полігон поблизу Круглика.