Сергій Плохій розповів, які компроміси можливі заради досягнення миру на українській землі / колаж зі скріншоту й фото УНІАН

Триває повномасштабна війна в Україні, і нашій державі задля перемоги не можна йти на компроміс щодо деяких аспектів, інакше це буде поразкою.

Перемога є багатоярусним явищем, центральна частина - "збереження нації, держави, ідентичності, свободи вибору", розповів директор Гарвардського українського наукового інституту, історик, професор Сергій Плохій в інтерв'ю "Укрінформу".

"Компроміс щодо будь-якого з цих ключових компонентів буде не те що перемогою, а поразкою. Компроміс щодо речей, які не торкаються головних цілей, імовірний", - підкреслив експерт.

Відео дня

За словами професор, за останні 100 років у світі було продемонстровано різні моделі перемог та поразок. "Однак ключове - і для перемоги, і для поразки - це те, що відбувається на полі бою. Не має бути ілюзій, що на полі бою щось іде не так, як треба, і це раптом виправить саміт у Швейцарії", - сказав Плохій. 

Історик зазначив, що дипломати займаються оформленням результатів того, що військові досягли чи втратили у зоні бойових дій.

Коли закінчиться війна в Україні - що повідомлялося раніше

На початку 2024 року історик, науковий співробітник Національної академії наук і боєць української армії Олександр Алфьоров спрогнозував, що війна проти росіян не завершиться так, як раніше закінчувалися протистояння, - РФ не поставить підпис під документом про капітуляцію.

У квітні канцлер Німеччини Олаф Шольц сказав, що війна в Україні "не буде короткою", і західним державам доведеться ще довго озброювати українську сторону. Раніше президент Володимир Зеленський говорив, що ніхто не знає, коли завершиться війна проти росіян. 

Видання BBC попереджало, що у поточному році є загроза перемоги Росії унаслідок зламу волі громадян України до продовження боротьби.

Вас також можуть зацікавити новини: