РФ має близько десятка Су-57 / фото  Міноборони РФ

Російський винищувач Су-57, дві одиниці якого днями було знищено на авіабазі в Ахтубінську (Астраханська область РФ), є небезпечним для України. Про це сказав авіаційний експерт, аналітик Костянтин Криволап в ефірі телемарафону.

Він нагадав, що, за даними української розвідки, у червні було вражено два таких літаки. За його словами, два роки тому з Курська ці літаки були переведені на Ахтубінськ для того, щоб почати якісь варіанти використання проти України. 

Криволап зазначає, що в 2022 році росіяни намагалися задіяти ці літаки, бо були зафіксовані їх взльоти далеко від лінії розмежування. "Вони дуже їх бережуть. Але вони робили пуски ракет, які були вироблені саме для цих літаків. Це пуски ракет Х-69, яка є модицікацією Х-59, яку упакували в такий квадратний корпус і засунули у відсіки фюзеляжу. Тому що це вимога для літаків 5 покоління", - сказав експерт.

Відео дня

Криволап зазначає, що саме із Су-57 могла бути запущена Росією ракета, яка знищила Трипільську ТЕС на Київщині.

"Зверху летіли крилаті ракети Х-101. А перед ними йшли шахеди. А потім знизу, ще нижче цих крилатих ракет були здійснені запуски Х-69, ймовірно, десь з півночі нашої країни. І тихесенько, коли всі радари дивилися вгору і намагалися щось там побачити, в цей час ці ракети вразили Трипільську ТЕС", - розповів він.

За його словами,  можна знущатися із Су-57, зазначаючи, що це не літак 5 покоління, "але якщо він навіть літак 4++, то дуже  небезпечний для нас".

"В нього дійсно не така вже велика радіопомітність (йдеться про помітність винищувача для радарів – УНІАН) – вона може в 10 разів вища, ніж в F-35, але вона в 10 разів нижча ніж у всіх інших літаків, які зараз літають в повітряному просторі України", - розповів експерт. 

Знищення російських Су-57 - подробиці

Як повідомляв УНІАН, 8 червня на аеродромі "Ахтубінськ" (Росія) було уражено літак Су-57.  Пізніше було сказано про ще один вражений Су-57.

В Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що ці літаки перебували на відстані понад 580 кілометрів до лінії фронту.

Авіаексперт Костянтин Криволап зазначав, що РФ має близько десятка Су-57, і нові такі літаки не може виробляти через запроваджені проти неї санкції.

Вас також можуть зацікавити новини: