Полковник ЗСУ в запасі стверджує, що окупанти проводять свої дії у "сірій зоні" / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан оцінив дії окупантів на Харківщині як "тактичне просочування", тобто коли малим групам вдається проходити між укріпленими районами противника. Про це він сказав для 24 каналу.

За його словами, після цього вони вже об'єднуються у більші групи та виконують бойове завдання, залежно від розпорядження: або рухаються далі, або намагаються взяти з тилу опорні пункти чи місця дислокації іншої сторони. 

Світан зауважив, що така тактика передбачає великі втрати, особливо під час з'єднання частин, що просочилися, оскільки українські безпілотники постійно контролюють ситуацію.

Відео дня

Експерт наголосив, що в окупантів виходить просочуватися, проте після виконання бойового завдання вони наштовхуються іноді з двох боків на вогонь, а саме фактично в тилу української армії. 

"У цьому сенсі в них проблема - вони не враховують механізм бачення наших військ, тобто візуального контролю", - пояснив Світан.

За словами полковника в запасі, наші захисники мають достатню кількість дронів з тепловізійними камерами, тому вночі вони бачать так само добре, як і вдень. 

Він додав, що протидіяти цьому механізму можна, а росіяни зазнають дуже великих втрат. 

"На Калінінград уже попрямували перші пакети з окупантами. Тому виття на болотах, тільки вже на Калінінградських, стоятиме десь із тиждень. Треба буде його "ловити" в інформаційному в потоці", - підкреслив військовий експерт.

Полковник запасу зазначив, що окупанти на Харківському напрямку не мають резервів, аби заходити на оперативний простір у прориви. Також працюють вони у "сірій зоні". 

"Вони працюють саме до основної нашої лінії оборони", - уточнив Світан.

Він додав, що нині не йдеться про якийсь глобальний наступальний потенціал окупантів у Харківській області. За його словами, основні резерви противника розташовані на Покровському напрямку в районі Донецька. Крім того, навіть кількість атак протягом доби свідчить про те, що основним напрямком є Покровський, оскільки там близько 30 атак за добу, а в районі Харківщини - 13-18. 

Наступ росіян на Харківщині - останні новини

Раніше поліцейський офіцер Вовчанської територіальної громади Чугуївського району Харківської області Ігор Харченко заявив, що російські окупанти заїхали на танках у Вовчанськ і гатять по місту. За його словами, обстріли не припиняються.

"Тривають вуличні стрілецькі бої. Не вщухають обстріли КАБами, РСЗВ, артилерією та мінометами. Також рашистські танки заїхали в північну частину і обстрілюють місто", - повідомив Харченко. 

Своєю чергою голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко зазначив, що росіянам не вдалося досягти значних успіхів під час наступу на Харківщині. Також він розповів про подальші плани ворога.

Вас також можуть зацікавити новини: