РФ може сформувати в Молдові 50-ти тисячне угруповання для відкриття другого фронту проти ЗСУ-експерт / Ілюстрація REUTERS

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що Росія здатна сформувати на території Молдови бойове угруповання чисельністю в 50 тисяч осіб, яке буде "кошмарити" український фронт на території спільного кордону.

Про це Коваленко написав у своєму Telegram, пояснивши, чому для України настільки важлива незалежна Молдова, яка не буде грати роль умовного сюзерена російського президента Володимира Путіна. 

Він уточнив, що силовий сценарій захоплення Росією Молдови - цілком реальний. Враховуючи потенціал російського контингенту в Придністров'ї на рівні 1 700 осіб у складі 82-го і 113-го ОМСБ, а також незаконних збройних формувань "ПМР" на рівні близько 7,5 тисячі осіб - Путін може досить швидко відрізати північні території Молдови від центру. Зокрема, угруповання може захопити аеродром Меркулешти, слідом вийти на Бєльці й далі - "замкнути" північ країни, захопивши Фалешти. Це дозволить перерізати основні траси М14 й М2 та блокувати під'їзди до Кишинева, зазначає Коваленко. 

Відео дня

Потім південні та північні угрупування відносно швидко забезпечать вихід основної частини війск на Кишинів, у якого просто не залишиться шансів на опір без допомоги третіх сторін, оскільки столиця Молдови вже переповнена російською агентурою, говорить Коваленко. 

За словами військово-політичного оглядача, після становлення влади РФ у Молдові, туди почнуть активно прибувати нові російські "туристи", що в кінцевому підсумку дозволить протягом 3-4 місяців сформувати військове угруповання від 20 до 30 тисяч осіб, а пізніше наростити сили до 50 тисяч. Далі Путін може кинути ці загони на південний захід у рамках створення другого фронту проти України. 

"Таке угруповання змусить ЗСУ стягнути в Одеську, Вінницьку та Чернівецьку області додаткові сили, для попередження загроз - тобто, сковуючий ефект збільшиться у рази й буде збільшуватися", - вказав Коваленко.

Україна може "вирішити" проблему Придністров'я

Нагадаємо, що на думку українського військового експерта Романа Світана, Збройні Сили України можуть за кілька тижнів "вирішити" проблему Придністров'я, зачистивши російський контингент на території штучно створеної Росією республіки.

Для цього достатньо, щоб лідер Молдови Майя Санду офіційно попросила українську владу втрутитися у ситуацію й ввести свої війська в Молдову. Про це заявив президент Володимир Зеленський, вказавши, що Україна шанує суверенітет Молдови й самостійно не стане втручатися в конфлікт.

Вас також можуть зацікавити новини: