Експерт заявив, що Росія має намір до кінця року "закрити питання" Часова Яру/ фото Окремий батальйон Вовки Да Вінчі

Часів Яр стане однією з найгарячіших точок на фронті вже у другій половині 2024 року. Таку думку висловив військовий експерт Олександр Коваленко.

"Наразі в напрямку міста формуються умови для проведення успішного наступу РОВ. До таких умов належить захоплення Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки", - пише експерт.

Так, за словами Коваленка, захоплення Богданівки дасть змогу окупантам вийти на північний сектор Часова Яру, через Калинівку форсувати канал, перерізати трасу 0506. Захоплення Іванівського дасть змогу вийти на Ступочки, охопити місто з півдня. Станом на сьогодні російські війська контролюють північно-східну частину Іванівського і намагаються закріпитися в центрі.

Відео дня

Крім того, захоплення Кліщіївки та Андріївки дасть змогу росіянам убезпечити просування трасою 0504, і "оголений південний фланг може вилитися в дуже неприємні події", зазначає експерт. Хоча успіхів у цих локаціях окупанти поки що не мають.

"Фактично, без захоплення цих сіл і н.п., а точніше того, що від них залишилося, каталізувати наступ на Часів Яр не зможуть. Точніше, зможуть, але результати такої каталізації будуть не надто хороші", - підкреслює Коваленко, додаючи, що зараз окупанти намагаються зачепитися на східних околицях Часового Яру, водночас по місту працює не тільки артилерія, а й нарощують удари КАБами.

"Поки що ресурсу для повторення Авдіївського сценарію в РОВ недостатньо, але до другої половини 2024 року його цілком можуть наростити і наростять. Комбінуючи кількісну перевагу і домінування в повітрі, командування РОВ має намір до кінця року закрити питання з Часовим Яром", - вважає експерт.

Часів Яр - думки експертів

Раніше Коваленко заявляв, що масштабна битва за Часів Яр на Донеччині ще не розпочалася. Наразі ворог має змогу просуватися через Хромове, росіяни використовують трасу Т0504, щоб дійти до околиць Часів Яру.

Водночас співзасновник і аналітик проєкту DeepState Роман Погорілий заявляв, що російські війська вже зайшли на висоти Часового Яру, ситуація там важка.

Аналітик наголошував, що Часів Яр - це стратегічно важливе місто, яке стоїть на панівних висотах, і із захопленням цих висот окупанти матимуть "більший зоровий контроль, певною мірою, вогневий контроль, логістику, на яку вони постійно полюють".

Вас також можуть зацікавити новини: