Україна повинна зупинити війну, якої прагне Росія / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Україна потрапила в стратегічну пастку. У неї ледь вистачає сил, щоб утримати Росію від серйозних успіхів, але вона недостатньо сильна, щоб викинути російські сили з території, яку вона утримувала до вторгнення 2022 року. Результат – війна на виснаження, яку Україна не може виграти. Про це у своїй колонці для Business Insider пише військовий експерт Майкл Пек.

Рішення - у нарощенні української військової потужності та змушенні Росії погодитися на мир, вважає український експерт з безпеки Олександр Данилюк. Водночас, за його словами, цього не станеться, якщо Україна не розробить грандіозну стратегію, яка виходить за рамки простого виживання, яке було характерним для більшої частини війни у ​​2024 році, оскільки Росія скористалася довгою затримкою збройової підтримки США.

"Відсутність стратегії перемоги перетворить цю війну на війну на виснаження України, що повністю збігається з російськими інтересами", – сказав експерт.

Відео дня

Він відкидає думку про те, що навіть за допомогою Заходу Україна може зрівнятися з Росією за кількістю військової потужності, як-от танків, артилерії та військ.

"Спроба виграти війну з Росією за рахунок лише симетричного збільшення маси є хибною стратегією, враховуючи, що Росія має більшу кількість людських резервів, значні запаси озброєння та військової техніки, успадковані від СРСР або побудовані до 2022 року, а також розвинутий оборонно-промисловий комплекс і потужну гірничодобувну промисловість, яка задовольняє свої потреби у значній кількості стратегічних матеріалів", – вважає Данилюк.

За його словами, залишається покращити якість української армії, але це вимагає не тільки кращої зброї та тактики.

"Політична ефективність військової організації полягає в її здатності отримувати фінансове забезпечення, забезпечення озброєнням і військовою технікою, поповнення людських сил в обсязі та якості, необхідних для усунення існуючих загроз", - стверджує експерт.

При цьому, на думку автора, "вибрати генеральну стратегію" просто сказати, але важко зробити. Так, український уряд обіцяє звільнити всю окуповану територію, включаючи Кримський півострів і східну Україну, яку Росія анексувала. Зокрема, деякі критики кажуть, що це нереально, і Україні доведеться змиритися з втратою території.

Війна в Україні - останні новини

У Третій штурмовій бригаді підтвердили втрати РФ на напрямку Борової. За даними військових, армія РФ впродовж місяця втратила на напрямку Борової близько 2500 осіб вбитими та пораненими.

Вас також можуть зацікавити новини: