
Сили оборони відчувають сильний тиск на півдні України, де вони значно поступаються за чисельністю російським бригадам, які за останні тижні захопили сотні квадратних кілометрів території.
Як повідомив один з українських офіцерів зі Служби безпеки України з позивним "Банкір" у коментарі CNN, росіяни просунулися відкритою місцевістю в кількох районах Запорізької області. За його словами, ситуація в регіоні залишається напруженою.
"Ворог намагається зміцнити свої позиції в переговорах, намагаючись захопити більше території", - розповів він журналістам.
"Банкір" поділився, що окупанти відправляють невеликі піхотні групи, щоб прорватися до найменш захищених позицій Сил оборони. Він зазначив, що найбільш інтенсивні бої відбуваються в Гуляйполі та його околицях.
Аналітики проекту DeepState у розмові з журналістами заявили, що українські війська продовжують утримувати позиції в деяких частинах Гуляйполя. Проте, за їхніми словами, тепер це "сіра зона", в якій у росіян у рази більше особового складу.
Також аналітики додали, що зміцнення позицій у місті було ускладнено через його низьке розташування.
"Українські війська можуть залишитися тільки в західній частині Гуляйполя. У цих умовах Гуляйполе, як і Покровськ, можливо, вже фактично захоплено. Ці війська довгий час утримували свої позиції і зазнали надзвичайно важких втрат за останні місяці, але не були відправлені в тил для відпочинку і відновлення", - розповіли журналістам аналітики організації The Conflict Intelligence Team.
У чому полягає складність оборони Гуляйполя
Раніше аналітики моніторингового проєкту DeepState розповіли, що Гуляйполе в Запорізькій області розташоване в низовині, і рельєф місцевості ускладнює оборонні дії. Вони зазначили, що Сили Оборони України продовжують утримувати позиції в більшій частині міста.
Аналітики повідомили, що Гуляйполе перебуває повністю в "сірій зоні", тому що ворог, як і українські сили, присутній практично скрізь.