этот материал доступен на русском

Пентагон відмовився від нової системи протиракетної оборони, вважаючи її застарілою

12:22, 22 серпня 2019
Зброя
918 0
Ілюстрація / REUTERS

Міністерство оборони США повідомило про згортання робіт по створенню нового покоління протиракетної оборони (ПРО), зокрема, нової системи перехоплювачів міжконтинентальних ракет.

На проект вже витрачено майже 1 мільярд 200 мільйонів доларів, проте керівництво Пентагону вважає недоцільним продовжувати подальші роботи і фінансування, пише Радіо Свобода.

Підрядником виступала компанія Boeing, виконавцем - компанія Raytheon. Обидві компанії оприлюднили прес-релізи, в яких підтримали рішення Пентагону. Формальна причина розірвання контракту в тому, що технічні проблеми проекту настільки значні, що вони або нездоланні, або ціна для усунення цих проблем занадто висока.

На думку деяких експертів, цитованих американськими ЗМІ, рішення про призупинення проекту, можливо, викликане прискореним розвитком нових технологій, що поставило під питання ефективність проекту, що розробляється вже більше десятиліття. Фактором могли стати й успішні запуски міжконтинентальних ракет режимом Північної Кореї, найбільші варіанти яких, за повідомленнями, здатні досягти цілей континентальної території США.

Читайте такожГіперзвукові ракети подвійного призначення загрожують безпеці світу - аналітики

Пентагон наразі має на озброєнні 44 перехоплювачі міжконтинентальних ракет, розташованих, головним чином, на Алясці. Кожен із них призначений для запуску з підземної шахти, антиракета потім швидко виходить за межі атмосфери, прямує до своєї цілі й знищує її силою зіткнення. Ці перехоплювачі були випробувані під час навчань, але ніколи не використовувалось у реальних умовах.

У заяві міністерства оборони також говориться, що пріоритетом тепер буде розробка перехоплювачів наступного покоління. Серед підвищених вимог - поліпшені характеристики не тільки самого перехоплювача, але і його ракети-носія. Такі вимоги, можливо, є вираженням прагнення Пентагону отримати універсальний перехоплювач, який здатний забезпечити захист від ширшого спектра ракетних загроз. У потенційному списку цих нових загроз - гіперзвукові ракети, що розробляються Китаєм і Росією.

Конгрес дозволив Пентагону збільшити кількість міжконтинентальних ракет перехоплювачів на 20 одиниць - від 44 до 64. Додаткові 20 повинні були надійти на озброєння до 2023 року, однак з урахуванням оголошеного припинення розробки проекту, ця дата скоріше всього буде відсунута в майбутнє.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter