этот материал доступен на русском

Business Insider: В НАТО помітили, як Росія «переслідує» супутники США на орбіті

18:51, 10 лютого 2020
Зброя
1074 0
facebook.com/Roscosmos

Російські й китайські спроби маневрувати космічними апаратами впритул біля супутників Заходу викривають загрозу, перед якою союзники постали на навколоземній орбіті.

«Звісно, це загроза для наших союзників. Це ключове питання. Ми повинні подбати про те, щоб дати нашим силам підтримку цих космічних активів», - цитує Business Insider слова генерала Збройних сил Франції Андре Ланати.

Читайте такожСША створять спецпідрозділ у Тихому океані для протидії Росії і Китаю

Російське Міноборони нагадало НАТО про важливість загрози у космосі, запустивши невеликий супутник, який «нещодавно синхронізував свою орбіту» з траєкторією американського розвідувального супутника. Маневр провели невдовзі після того, як у листопаді західна оборонна організація оголосила космос «операційним доменом». Ще раніше США попереджали, що Росія й Китай розвивають зброю для знищення супутників.

«До цього часу всі вважали космос безпечними небесами. Але тепер це не так», - сказав Ланата.

Нові технології в космічній галузі стали викликом для військових стратегів й дипломатів, які намагаються визначити, що в космосі вважати «зброєю». Нові системи, покликані відремонтувати один супутник, можуть бути розгорнуті, щоб знищити інший. Росія, приміром, розробила «контролера космічних апаратів». Але американські чиновники вже більше року сумніваються у його справжньому призначенні.

Читайте такожНовий супутник Міноборони РФ міг розвалитися на орбіті

«Його поведінка на орбіті не відповідає всьому, що ми бачили раніше у поведінці орбітального контролю чи інструментів космічної ситуативної поінформованості. Це стосується також інших російських супутників контролю», - сказала Іллем Поблете, яка очолювала бюро Держдепартаменту США з контролю озброєнь.

«Ми не знаємо напевне, що це таке. І немає жодного способу перевірити це. Але російські наміри щодо цього супутника нечіткі й, вочевидь, дуже тривожні», - додала вона.

Деякі аналітики й військові чиновники переконані, що Росія й Китай розміщують свої космічні активи поруч з американськими супутниками, щоб псувати комунікаційні військові системи США і мережу GPS в разі виникнення кризи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter