Радянський танк досі залишається на озброєнні багатьох країн / twitter.com/DefenceU

Київський бронетанковий завод передав для потреб Збройних сил шість відремонтованих та модернізованих танків Т-72.

Про це у Twitter повідомило Міноборони.

Читайте такожРада ратифікувала договір з Францією про закупівлю 20 патрульних катерів

«6 одиниць відремонтованих та модернізованих танків Т-72 передав київський бронетанковий завод для Збройних Сил України, на яких було проведено доробки з метою покращення їх бойових та технічних характеристик», – йдеться у повідомленні прес-служби.

Довідка УНІАН. Т-72 «Урал» — основний бойовий танк, розроблений в СРСР. Прийнятий на озброєння радянської армії у 1973 році. За 30 років виробництва виконано 14 основних модифікацій.

Т-72 широко постачався як до країн Варшавського пакту, так і на експорт за його межі, зокрема в Фінляндію, Індію, Іран, Ірак, Сирію. Досі залишається на озброєнні багатьох країн. Модифікації Т-72 випускалися за ліцензією в Югославії (M-84), Польщі (PT-91), Чехословаччині й Індії, які також їх експортували.

Завдяки своїй поширеності брав участь в численних військових конфліктах, зокрема, у Лівані (1982), Ірано-іракській війні, Війні у Перській затоці (1991), Югославських війнах, та у війні на сході України.

Як повідомляв УНІАН, відбувся новий етап випробувань баражуючого боєприпасу «Грім» (ще можна назвати «дроном-камікадзе»), на якому відпрацювали другий запуск за допомогою мультикоптера.