этот материал доступен на русском

Кожна 45-а людина на планеті: ООН попередила про рекордну кількість тих, хто потребуватиме гуманітарної допомоги у 2020 році

14:51, 04 грудня 2019
Світ
350 0
Ілюстрація / REUTERS

У 2020 році 168 мільйонів людей, або кожна 45 людина на планеті будуть мати потребу в продуктах харчування, медикаментах та іншій гуманітарній допомозі.

Цей прогноз представив журналістам у середу, 4 грудня, в Женеві Марк Локок - заступник генерального секретаря Організації об'єднаних націй (ООН) із гуманітарних питань та координатор надзвичайної допомоги, повідомляє DW.

В ході своєї доповіді Локок особливо звернув увагу на долі дітей, які стали жертвами частих військових конфліктів. За даними ООН, кількість дітей, які загинули або стали жертвами знущань в ході збройних конфліктів, в 2019 році досягла рекордної відмітки в 12 тисяч осіб. Водночас число дітей, які потребують гуманітарної допомоги, щоб вижити, за даними UNICEF, зросла до 59 мільйонів.

Читайте такожНинішнє десятиліття може стати найспекотнішим за всю історію - ООН

Дітей, які стали жертвами війн, Локок назвав "втраченим поколінням". "Для жінок і дівчаток сьогодні збільшився ризик стати жертвами сексуального насильства. У зонах конфлікту одна людина з п'яти має психічні проблеми", - зазначив він.

Саме через збройні конфлікти підрозділу ООН, що займається питаннями гуманітарної допомоги, сьогодні потрібно в 4-5 разів більше коштів, ніж десять років тому, зазначив Локок. Іншою причиною гуманітарних криз на планеті, за його словами, все частіше стають природні лиха, пов'язані зі зміною клімату, наприклад голод, викликаний посухою.

У зв'язку зі сформованою ситуацією генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав країни-донори виділити великі суми на надання гуманітарної допомоги нужденним у ній. За оцінками ООН і її партнерських організацій, для цих цілей до 2020 організації потрібно майже 29 млрд доларів. Планується, що гуманітарна допомога, сплачена на ці кошти, буде спрямована в 53 країни, від Афганістану до Іраку, Гаїті та Замбії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter