этот материал доступен на русском

В Азербайджані розігнали акцію протесту й затримали опозиціонерів

04:03, 17 лютого 2020
Світ
456 0
Затриманих вивозили в поліційних фургонах у віддалені місця / фото radiosvoboda.org

У столиці Азербайджану Баку поліція затримала трьох лідерів опозиційних партій і понад сто активістів, що збиралися взяти участь у неузгодженій із владою акції протесту проти результатів недавніх парламентських виборів.

Багатьох із затриманих пізніше відпустили, пише Радіо Свобода.

Зокрема, поліція затримала ще вдома, просто біля дому чи в партійному офісі лідерів партії "РЕАЛ" Ільґара Маммадова, партії "Мюсават" Аріфа Хаджили і руху "D 18" Руслана Іззатлі. Усіх трьох потім випустили, вивізши поза межі Баку. Іззатлі заявив, що через це буде позиватися до поліції.

Будівлю Центральної виборчої комісії, де мала відбутися акція протесту, охороняли спецзагони поліції, які затримували всіх, хто приходив на акцію, і садили в автозаки.

Читайте такожУ Польщі назвали дату президентських виборів

Хаджили повідомив, що декого із затриманих вивозили в поліційних фургонах у віддалені місця кілометрів за 200-300 від Баку, де й залишали.

За офіційними результатами виборів, що відбулися 9 лютого, провладна партія "Новий Азербайджан" отримала 72 місця зі 125, майже всі інші місця дісталися меншим партіям і незалежним кандидатам, що лояльні до авторитарного президента Ільгама Алієва.

ОБСЄ і Рада Європи у своїх попередніх звітах заявили про численні порушення при підрахунку голосів і про тиск на виборців, кандидатів і спостерігачів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter