Декриміналізація по-російськи: у РФ вирішили замінити штрафом кримінальне переслідування за побої і дрібне розкрадання

15:44, 29 червня 2016
441 0

Рада Федерації схвалила в середу закон, який частково декриміналізує дві статті кримінального кодексу РФ - побої і невиплату аліментів - і замінюють кримінальну відповідальність на штраф за злочини невеликої та середньої тяжкості, якщо вони вчинені вперше і був відшкодований збиток.

Совет федерации, Россия / council.gov.ru

Про це повідомляє РИА "Новости"

Документ встановлює, що особа, яка вперше вчинила злочин невеликої та середньої тяжкості, може бути звільнена від кримінальної відповідальності з призначенням судового штрафу, якщо відшкодувала шкоду або інакше загладила заподіяну шкоду. У разі несплати штрафу в установлений строк вона замінюється на кримінальну відповідальність.

Читайте такожРосія закуповує акустичну систему для розгону демонстрантів

Закон передбачає, що кримінальна відповідальність за побої настає тільки, якщо вони вчинені щодо близьких осіб, з хуліганських спонукань, з мотивів політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті чи ворожнечі або за мотивів ненависті або ворожнечі відносно якоїсь соціальної групи.

Також документ декриміналізує невиплату аліментів. Кримінальна відповідальність за несплату аліментів буде застосовувати лише до тих, хто вчинив це діяння неодноразово.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter