У Німеччині активізувалася російська мафія – поліція країни

15:52, 10 липня 2016
1245 0

Федеральна поліція попереджає про ризики втрати мільярдів євро для економіки через організовану злочинність.

REUTERS

Російська мафія почала активну діяльність зі збільшення власної присутності у Німеччині. 

Читайте такожСправа "російської мафії": в Іспанії затримали шістьох громадян РФ та українця

Федеральна поліція попереджає про ризики втрати мільярдів євро для економіки через організовану злочинність, заявив керівник федерального відомства кримінальної поліції Гольгер Мюнх в інтерв'ю виданню Die Welt am Sonntag, оприлюдненому сьогодні, передає Deutsche Welle.

"Ми спостерігаємо динамічний розвиток російсько-євразійської організованої злочинності. Зараз вона почала поширюватись на Захід", - сказав Мюнх. 

За його словами, російські мафіозі також активні у "непопулярних" для організованої злочинності типах правопорушень таких як крадіжки чи пограбування магазинів. 

Одним з найнебезпечніших явищ Мюнх назвав "злодіїв у законі" - мафіозних лідерів, які у Німеччині збирають довкола себе не лише росіян, але й абхазців, грузинів та туркменів.

За даними поліції, раніше у ФРН було близько 20-40 тисяч осіб, пов'язаних зі злочинними угрупованнями. Зараз йдеться лише про приблизну "п'ятизначну цифру", оскільки кримінал перебуває у тіні, додав Мюнх. У мафіозі, зауважив він, міцні мережі зв'язків, побудовані як у пострадянських країнах, так і в німецьких в'язницях.

"Вісім-десять відсотків в'язнів німецьких тюрем - російськомовні чи вихідці з РФ, близько 5000 осіб", - сказав Мюнх, назвавши це значним "потенціалом для рекрутингу" до мафії у ФРН.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter