Бельгія заявила про готовність головувати в ЄС замість Великої Британії

21:48, 17 липня 2016
753 0

Міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Райндерс повідомив, що його країна готова керувати роботою Європейського Союзу замість Великої Британії.

REUTERS

Як передає Польське радіо, головування Лондона в Раді ЄС вже давно було заплановане на другу половину 2017 року. Проте після референдуму, за результатами якого більшість британців висловилися за вихід з євроспільноти, це вже не є певним.

Читайте такожУ США прогнозують тривалий вплив Brexit на світові ринки

Бельгійські ЗМІ повідомляють, що рішення з цього питання може бути прийняте швидко, навіть наступного тижня. На думку експертів, додаткове головування в Раді ЄС не спричинить додаткових витрат, тому що в Брюсселі розташовані установи ЄС.

Бельгія як одна із країн-засновниць Євросоюзу, має чималий досвід: 2010 року керувала роботою ЄС удванадцяте. Наступне головування Бельгії заплановано на 2024 рік.

Як повідомляв УНІАН, 23 червня на референдумі у Великій Британії перемогли прихильники виходу країни з Європейського Союзу. За таке рішення проголосували 52% громадян, проти - 48%. У Шотландії під час референдуму 62% населення проголосувало проти виходу з ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter