Після страти Саддама Хусейна партію БААС очолив його заступник і соратник Іззат Ібрагим Дурі. Про це повідомляє сайт партії.

Дурі займав пост заступника президента Іраку Саддама Хусейна більшу частину його правління.

Після початку війни в Іраку кілька разів з`являлася інформація про загибель Дурі, проте достовірного підтвердження цьому так і не було знайдено.

За іншою інформацією, після того, як затримали Саддама Хусейна в грудні 2003 року, саме його заступник узяв контроль над забороненою до того моменту партією і почав керувати іракським опором.

Про те, що після страти Саддама Дурі офіційно став лідером баасистів, в середу було оголошено на неофіційному сайті партії. На ньому також опубліковано послання наступника Саддама.

Дурі підкреслює, що смерть Саддама Хусейна тільки підсилить боротьбу проти коаліційних сил в Іраку, і закликає об`єднуватися.

Звернення нового керівника партії БААС супроводжувалося заявами прихильників страченого іракського лідера. За їх словами, обставини смерті Хусейна лише укріплюють їх упевненість в тому, що страта була скоріше помстою шиїтів, ніж торжеством справедливості.

У вівторок уряд Іраку створив комісію з трьох осіб, завдання якої - знайти людину, що зняла на відео останні хвилини життя Саддама Хусейна. На записі, який був поширений через інтернет, видно, що перед стратою кати ображали колишнього іракського лідера.

ВВС

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram