Сірий паспорт для українців / колаж УНІАН, фото Reuters

Ухвалений нещодавно новий закон про мобілізацію запроваджує додаткові обов'язки для чоловіків призовного віку, зокрема й для тих, хто перебуває закордоном. Тепер військовозобов'язані чоловіки зможуть отримати паспорти тільки в Україні, а також будуть обмежені в консульських послугах.

Жити і працювати закордоном можна і без паспорта рідної країни - для цього громадянину видають так званий "сірий" паспорт або паспорт іноземця. "Сірий" паспорт - це тимчасовий документ, який може отримати особа без громадянства країни, в якій перебуває. Він видається на обмежений термін і полегшує життя за кордоном. Залежно від країни правила отримання "сірого" паспорта для українців трохи відрізняються.

"Сірий" паспорт у Німеччині

У Німеччині українці можуть отримати Reiseausweis für Ausländer (дорожній документ іноземця), який видається не більше ніж на 3 роки. Його власник може подорожувати ЄС до 90 днів без візи, а також перебувати в самій Німеччині. Такий "сірий" документ не замінює посвідчення особи - для цього потрібно оформити посвідку на проживання у формі пластикової картки.

Відео дня

"Сірий" паспорт Німеччини українцям можуть видати в міграційній службі. З паспортом іноземця в'їхати в Україну не вийде, якщо немає українського закордонного паспорта.

"Сірий" паспорт у Латвії

У Латвії так званий "паспорт негромадянина" можуть отримати всі особи з не латвійським громадянством. Видається документ у будь-якому відділенні Офісу громадянства і міграційних справ протягом 10 робочих днів. Власники "сірого" латвійського паспорта можуть подорожувати країнами Шенгенської зони без візи.

Сірий паспорт у Німеччині як отримати / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

"Сірий" паспорт Естонії

Отримати "сірий" паспорт в Естонії можуть лише ті українці, хто має законне право жити в країні або дозвіл на проживання, а також не мають і не можуть отримати закордонний проїзний документ.

Умови видачі "паспорта іноземця" вказані на сайті. Документ діє до 10 років. З ним українці можуть подорожувати країнами ЄС, отримувати соцвиплати та влаштувати дитину до садочка чи школи. А якщо власник "сірого" паспорта складе іспити на володіння естонською мовою та знання історії, то зможе претендувати на громадянство Естонії.

"Сірий" паспорт Польщі

Польський "сірий" паспорт називається тимчасовим посвідченням особи іноземця. Документ забезпечує міжнародний захист і дає змогу легально перебувати в Польщі. Заяву на отримання "паспорта іноземця" подають особисто або поштою до Відділення з прав біженців у Варшаві, а список документів опубліковано на офіційному сайті.

"Сірий" паспорт Фінляндії

"Паспорт іноземця" або Muukalaispassi видають особам, які мають посвідку на проживання у Фінляндії і не можуть отримати паспорт країни свого громадянства. Без посвідки на проживання документ не видається. Діє Muukalaispassi 5 років або до моменту отримання паспорта рідної країни. Видається документ у пунктах обслуговування Імміграційної служби - подробиці шукайте на сайті.

Вас також можуть зацікавити новини: