Ільназ Галявієв / фото REUTERS

19-річний студент Ільназ Галявієв, який 11 травня влаштував бійню у школі російської Казані, намагався перегризти собі артерію після того, як здався поліції.

Читайте такожРозстріл в Казані: 19-річного хлопця, який влаштовував бійню в школі, заарештованоПро це йдеться у витягу з його допиту, який опублікував Telegram-канал LifeShot.

«Після того, як у мене закінчилися патрони, я вийшов в коридор. Я спустився на перший поверх та подивився в бік головного входу, де побачив там стоїть на вході чоловіка в синій екіпіровці й зі зброєю в руках. Тоді я зрозумів, що це співробітник правоохоронних органів. Також далеко на вулиці я побачив поліцейську машину. Потім я вирішив здатися, оскільки зрозумів, що мене все одно затримають.... Я вийшов на вулицю через парадний вхід з піднятими вгору обома руками, і на ґанку гімназії мені сказали встати на коліна, після чого мене затримали співробітники», – розповів Галявієв.

«Мене посадили в поліцейську машину, де я спробував вчинити суїцид, перекусивши своїми зубами артерію на лівій руці. Я перекусив всю свою шкіру в цьому місці, дістався до жиру та м'язів, але артерію так і не знайшов. Від укусів у мене залишився слід на лівій руці з запеченою кров'ю. Коли поліцейський дізнався, що я намагаюся перекусити артерію, він зупинив мене. Після чого мене привезли у відділ», - додав він.

Під час допиту стрілок також зізнався, що всіх, в кого він стріляв, він хотів убити, а не просто поранити:

«Якщо я когось просто поранив, так це не тому, що я вирішив його, їх поранити або налякати, я просто промахнувся і... не переконався, що вони мертві. Я сподівався, що всіх, в кого я стріляв, я вбив».

«Спочатку я хотів убити близько 20 людей в гімназії, а потім розраховував, як піде, і наскільки у мене вистачить сил та можливостей. Я прийшов до гімназії вбивати, а не лякати та когось поранити або залишити в живих»,- додав він.

Стрілянина у російській школі 11 травня: подробиці

  • Вранці 11 травня в Казані в школі № 175 на вулиці Джаудата Файзі сталися стрілянина і вибух.
  • Спочатку ЗМІ повідомляли, що бійню в школі влаштували два підлітки. Однак, пізніше з'явилася інформація, що Ільназ Галявієв діяв один, його затримали.
  • В результаті стрілянини загинули дев'ять осіб. Повідомлялося, що двоє школярів розбилися на смерть при спробі врятуватися.
  • Злочинець купив рушницю в Йошкар-Олі. Момент покупки зброї зняли камери відеоспостереження.
  • На допиті Галявієв називав себе «богом» і розповів, що минулого літа в ньому «почав пробуджуватися монстр». Мотивом нападу він назвав ненависть до людей як таким. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram