З Харківщини вивезено ще близько 380 тонн «меланжу»

18:19, 19 березня 2013
Військо
4 0

Сьогодні, 19 березня з Харківщини зі Складу ракетного пального Сухопутних військ відправлено чергову партію компоненту ракетного пального «меланж» загальною кількістю близько 380 тонн. Даний захід відбувся у рамках успішної реалізації спільного проекту Україна-ОБСЄ.

Напередодні небезпечну рідину завантажили до 7-ми спеціальних залізничних цистерн із дотриманням усіх технологічних норм. Військове майно направили до Російської Федерації з метою подальшої утилізації на одному з державних підприємств оборонно-промислового комплексу, що неподалік міста Ніжній Новгород.

– За допомогою міжнародної організації у першій половині 2012 року військова частина позбавилася від 2 тисяч тонн окислювача ракетного пального «меланж». На той час це складало 42% від усіх наших запасів. Торік, після невеличкої перерви, 18 грудня ми продовжили вивезення залишків меланжу. Таким чином за останні 3 місяці здійснено три відправки військового вантажу загальною кількістю понад 1 тисяча 130 тонн, – зауважив командир Складу ракетного пального Сухопутних військ підполковник Олександр Ніколаєв.

Згідно з умовами продовження міжнародного проекту Україна – ОБСЄ, до кінця цього літа передбачено вивезення всього «меланжу» з Харківщини у кількості понад 2,7 тисяч тонн, що зберігалися станом на початок грудня 2012 року.

За ходом відправки чергової партії меланжу простежили співробітник офісу ОБСЄ з екологічних питань Олександр Савел’єв, експерт програми ОБСЄ – Україна Олег Прокопенко, начальник тилу командування Сухопутних військ ЗС України полковник Володимир Труновський та інші.

За словами представників європейської сторони, на спільний проект Україна – ОБСЄ щодо вивезення і утилізації меланжу, який розпочато у 2009 році, країнами-донорами виділено 18 мільйонів євро. Так, понад 10 мільйонів євро пішло на вивезення з України майже 9 тисяч тонн цієї небезпечної речовини із військових частин, дислокованих на Вінниччині, Івано-Франківщині, Львівщині та Київщині. Решту ж грошей направили для позбавлення від меланжу в Харківській та Одеській областях, а також на заходи щодо утилізації.

– Умови зберігання меланжу, що знаходиться у військовій частині, та відпрацьована система охорони відповідають самим високим вимогам. Підтвердженням цьому є позитивна оцінка нашої діяльності комісіями різної підпорядкованості, у тому числі й представниками місцевих органів самоврядування. Тому якихось приводів для хвилювання у місцевих мешканців абсолютно немає, – запевнив підполковник Олександр Ніколаєв.

Вивезення наступної партії меланжу з території Харківщини заплановано на другу половину квітня поточного року.

Довідка. Фінансову сторону забезпечення даного довгострокового проекту, який розпочато у 2009 році, повністю узяли країни, серед яких: Данія, Іспанія, Німеччина, Норвегія, Польща, Угорщина, Фінляндія, Чехія, Швеція та США.

Станом на 19 березня після вивезення третьої парії військового вантажу у смт Шевченкове Харківської області на Складі ракетного пального Сухопутних військ залишається ще понад 1,9 тисячі тонн меланжу та рідини інших типів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter