Популярний український файлообмінник Ex.ua - закрили, повідомляють Подробиці з посиланням на дані порталу watcher.com.ua.

Як повідомляється в блозі компанії imena.ua, вчора було припинено обслуговування домену, а сьогодні доступ до сайту став неможливим.

За даними іншого сайту, siteua.org, Ex.ua був закритий правоохоронцями: нібито вчора вони прийшли в офіс компанії "Воля-Кабель" і зупинили роботу сервісу. Крім того, останні кілька днів абоненти компанії "Воля" скаржилися на проблеми з доступом в інтернет - можливо, ці два факти якось взаємопов`язані.

Відео дня

Саме правоохоронцями були закриті попередники Ex.ua - файлообмінні сервіси Infostore і io.ua. Цікаво, що минулого року Ex.ua заявляв про плани запуску ліцензійного контенту на своєму сайті.

Ресурс був одним з найпопулярніших в Україні, займаючи від 15% до 25% усього внутрішньоукраїнського трафіку.

У МВС визнали, що файлообмінник EX.ua закрили вони.

Про це пише "Українська правда. Життя" з посиланням на слова заступника керівника прес-служби МВС Сергія БУРЛАКОВА.

"Міліція закрила EX.ua в рамках розслідування кримінальної справи за частиною 2 статті 176 Кримінальної справи (порушення авторських і суміжних прав)", - повідомив він.

За його словами, розслідування тривало близько півроку і було ініційовано міжнародними компаніями (Adobe Systems Inc., Microsoft Corporation, Graphisoft Inc. та ін., програмні продукти яких упродовж тривалого часу незаконно розповсюджувались через веб-сайт "ЕХ.ua").

"Сьогодні був проведений обшук, санкціонований судом у офісному приміщенні, у дата-центрах. Вилучена велика кількість комп’ютерної та мережевої техніки, близько 200 серверів, контента на них більш ніж на 6000 терабайт", - сказав С.БУРЛАКОВ.

"Проводяться слідчі дії, допитуються свідки і підозрювані. Зараз уже 16 людей. Після проведення цих слідчих дій буде встановлено статус цих людей", - додав він. Максимальний термін покарання за цією статтею - 5 років ув`язнення.

Як повідомляється на сайті МВС, вже відомо, що адміністрацію ресурсу очолював громадянин Латвії.