Діамант коштує понад 250 мільйонів доларів / фото Wirestock, Inc. via Alamy

Довго вважалося, що алмаз, з якого виготовили діамант Хоупа вагою 45,52 карата, був видобутий на руднику Коллур у Гунтурі, Індія. Однак нові дані засвідчили, що його, поряд з іншими алмазами Голконди, могли видобути з кімберлітового поля Ваджракарур в Андхра-Прадеші, розташованого приблизно за 300 кілометрів від місця їхнього видобутку, пише Live Science.

За даними Chicago Diamond Buyer, діамант коштує понад 250 мільйонів доларів.

Сам камінь неодноразово переходив із рук у руки з моменту його відкриття в 17 столітті. Імовірно, в неограненому вигляді його купив Жан-Батист Таверньє, французький торговець дорогоцінним камінням. Протягом багатьох років цей виріб також належав і модифікувався членами королівської сім'ї, зокрема Людовіком XIV (Людовіком Великим), і ювелірами, зокрема Гаррі Вінстоном з Нью-Йорка, який пізніше подарував його Смітсонівському інституту у Вашингтоні, округ Колумбія, у 1958 році. за даними Смітсонівського інституту.

Відео дня

Кажуть, що алмаз проклятий і що Таверньє насправді ніколи не купував камінь, а скоріше - як приклад археологічного грабежу - він нібито вкрав його в індуїстської статуї в індійському храмі. За даними Музею алмазів Кейптауна в Південній Африці, щойно старійшини храму виявили пропажу алмазу, вони, як кажуть, наклали прокляття на того, хто володів цим предметом. За минулі роки багато власників алмазу, ймовірно, потрапили під чари прокляття, що призвело до несподіваної смерті і нещасть. Людовик XIV і Марія-Антуанетта були лише двома ймовірними жертвами прокляття. У 1839 році алмаз придбав колекціонер коштовного каміння на ім'я Генрі Філіп Хоуп, на честь якого зараз названо діамант.

За даними Смітсонівського інституту, сьогодні діамантовий кулон оточений 16 білими діамантами і прикріплений до ланцюжка, прикрашеного 45 білими діамантами. Незважаючи на свою схожість з іншим вигаданим діамантом - "Серцем океану", який носила героїня Кейт Вінслет Роуз ДеВітт Букейтер у фільмі 1997 року "Титанік", - "Алмаз Хоуп" ніколи не плавав на фатальному кораблі.

Нині він зберігається в Смітсонівському національному музеї природної історії у Вашингтоні, округ Колумбія.

Новини про алмази

2021 року в Ботсвані знайшли алмаз вагою 1098 каратів. Його вважають третім за величиною у світі.

Алмаз знайшла видобувна компанія Debswana. Він трохи легший за другий у світі найбільший алмаз "Леседі ла Рона" вагою 1 109 каратів. Його також знайшли в Ботсвані.

Найбільший алмаз знайшли 1905 року в Південній Африці - це "Кулліан" або "Зірка Африки" вагою 3 106 каратів.

Вас також можуть зацікавити новини: