Біле вино може як принести користь, так і зашкодити / Колаж УНІАН, фото Марина Григоренко, recepty.24tv.ua

Келих білого вина гарно смакує до пасти або морепродуктів.  Легке та освіжаюче, воно п’ється так само легко, як вода — що може бути трохи небезпечним. Тож портал Eat This розповідає про вплив, який має цей напій на ваш організм та розкриває, що відбувається з вашим тілом, коли ви п’єте біле вино.

"Біле вино безсумнівно може бути частиною здорового харчування, особливо в помірних кількостях", — каже Сенді Юнан Бріхо, науковий співробітник The Dish on Nutrition. Водночас вона наголошує, що Американська кардіологічна асоціація рекомендує не більше однієї склянки на день для жінок і не більше двох склянок на день для чоловіків.

За словами доктора Емі Лі, керівника відділу харчування Nucific, біле вино навіть забезпечує невелику дозу необхідних вітамінів і мінералів: 3% вашої рекомендованої добової норми для магнію, вітаміну B6, вітаміну B2 і ніацину, а також 1% добової норми для рибофлавіну та слідових кількостей заліза, кальцію, калію, фосфору та цинку.

Відео дня

Біле вино містить антиоксиданти, що захистять ваше серце і ваші легені.

За словами доктора Рашмі Б’якоді, стоматолога, експерта з питань здоров’я та здоров’я та редактора Best for Nutrition, біле вино містить фенол під назвою кавова кислота, який може допомогти обмежити прогресування серцево-судинних захворювань і захворювань нирок.

Також одне з досліджень 2019 року показало, що вживання витриманого білого вина захищає серце, допомагаючи відновлювати ендотеліальні клітини, що вистилають кровоносні судини. А дослідження 2002 року, проведене в Університеті Буффало, показало, що біле вино може мати перевагу над червоним у покращенні здоров’я легенів.

Ваш мозок може отримати користь

Наприклад, дослідження 2018 року, опубліковане в Journal of Nutritional Biochemistry, показало, що миші, які вживали поліфеноли, витягнуті з білого вина, протягом двох місяців, мали менший ризик розвитку когнітивних проблем, що призводять до хвороби Альцгеймера.

Ваш сон може постраждати.

"Існує поширена помилкова думка, що алкоголь покращує сон, хоча насправді він робить навпаки", — пояснює Тріста Бест, науковий співробітник у Balance One Supplements. Алкоголь порушить тривалість циклу сну, тобто ви, швидше за все, почуватиметеся втомленим і млявим, а не бадьорим вранці.

До речі, достатньо одного келиха вина, щоб порушити ваш сон. Фінське дослідження 2018 року показало, що помірне споживання алкоголю (лише один келих для жінок або два для чоловіків) погіршує якість відпочинку на 24%, а навіть невелика кількість алкоголю знижує його на 9,3%.

Ваше тіло може перейти в режим накопичення жиру.

Це відбувається не лише через надлишок порожніх калорій, а й через вивільнення гормонів, які змушують ваше тіло думати, що вам потрібно накопичувати жир. Також цукор у вині може спричинити сплеск інсуліну — основного накопичувача жиру в організмі.

Вино може спровокувати кислотний рефлюкс.

Деякі білі вина є надкислими — набагато більше, ніж їх червоні аналоги. Ось чому, як постійно показують дослідження, біле вино може викликати гастроезофагеальний рефлюкс. Насправді дослідження показали, що в цьому відношенні це так само шкідливо, як і пиво.

Ви можете збільшити ризик раку шкіри.

Дослідження, проведене Університетом Брауна в 2016 році, показало, що біле вино пов’язане з вищим ризиком меланоми — найнебезпечнішого виду раку шкіри — більше, ніж червоне вино, пиво чи алкогольні напої. Зокрема, кожен келих білого вина на день асоціювався з підвищенням ризику на 13%.

Хоча дослідники не зовсім впевнені в причині цього зв’язку, вони припустили, що це може бути пов’язано з тим, що біле вино містить більше ацетальдегіду та нижчу концентрацію антиоксидантів, ніж червоне. Як наслідок, любителі білого вина можуть бути більш сприйнятливими до сонячних опіків.

Раніше УНІАН писав про 6 дивовижних переваг відмови від вина, адже, згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я, жодна кількість алкоголю не є безпечною для вашого здоров'я.

Вас також можуть зацікавити новини: