На Дніпропетровщині відкрилося єдине в Україні Агентство місцевої демократії

17:26, 20 травня 2015
Децентралізація
87 0

18 травня у Дніпропетровській області з’явилося єдине в Україні Агентство місцевої демократії (LDA).

km.ru

У церемонії відкриття взяли участь голова обласної ради Євген Удод, Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінскі, Президент Європейського Агентства місцевої демократії Оріано Оточан, міжнародні партнери, представники європейських та місцевих громадських організацій.

«Локальна демократія означає можливість громадянина брати участь у громадському житті території не тільки раз в декілька років на виборах, а й постійно. Для цього є ціла низка засобів починаючи з впровадження громадських слухань та закінчуючи об’єднаннями громадян. Саме впровадження сучасних демократичних практик в Україні є головно метою цієї установи. У нинішніх умовах реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, відкриття такої агенції дуже своєчасне і необхідне», – зазначив Євген Удод.

Агенція займатиметься впровадженням та моніторингом демократичних процесів в регіоні, буде підтримувати розвиток громадянського суспільства і відкриє перед людьми можливості, щоб вони самостійно могли співпрацювати з органами влади і впливати на ефективність їх роботи. Крім того, Дніпропетровщина стане першим українським регіоном, громади якого будуть напряму співпрацювати з представниками місцевих і регіональних влад Ради Європи, а також з програмами Східного партнерства ЄС у напрямку розвитку громадянського суспільства.

Читайте такожАсоціація міст України: активна інформаційна політика – запорука успіху децентралізаційних реформ

За словами Оріано Оточан, агентства місцевої демократії принципово не засновуються у столичних містах. Агенція у Дніпропетровську стане частиною більш широкої мережі, яка вже існує в сусідніх країнах, працюючи над тією ж метою: сприяння освітньому, економічному та професійному обміну досвідом.

Ян Томбінскі: Громадянин має бути у центрі і нести відповідальність за свою громаду – це і є локальна демократія. Відкриття агенції це – можливість для громад України та вашого регіону працювати з ЄС, вести постійний обмін досвідом та переймати його від європейських колег, постійно комунікувати у напрямку розбудови європейського суспільства в Україні.

Ініціатива реалізується у співпраці Дніпропетровської обласної ради та Воєводства Нижньої Сілезії. Основні партнери ЛДА Дніпропетровськ: воєводство Нижня Сілезія (Польща), регіон Ельзас (Франція).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter