этот материал доступен на русском

Словаччину оштрафували на мільйон євро за порушення закону ЄС про захоронення відходів

12:01, 04 липня 2018
Екологія
181 0
Словаччину оштрафували через звалище, що не відповідає екологічним вимогам ЄС / Ілюстрація - recyclingmr.com

Читайте такожУ Миколаєві під час прибирання звалища на кладовищі виявили людські рештки (фото)

Як повідомляє «Європейська правда», Словаччина має виплатити у бюджет ЄС загальний штраф у розмірі 1 мільйон євро та додатково по 5 тисяч євро за кожен день затримки реалізації закону.

Справа стосується словацького сміттєвого полігону на півночі країни, у Жиліній-Поважський Хлемец.

У 2013 році суд ЄС постановив, що Словаччина порушує директиву ЄС про захоронення відходів, дозволивши експлуатацію існуючого полігону без плану щодо приведення ділянки у відповідність, і не прийнявши остаточного рішення щодо роботи полігону на основі затвердженого плану.

Три роки потому Словаччина не прийняла остаточного рішення щодо статусу полігону, тому Єврокомісія звернулась до суду з проханням оштрафувати Словаччину.

Суд визнав, що Словаччина протягом п`яти років не прийняла фінального рішення про закриття всієї ділянки полігону і він не був остаточно закритий відповідно до директиви ЄС. Суд вважає, що порушення Словаччиною своїх зобов'язань здатне вплинути на навколишнє середовище і здоров'я людей.

Разом з тим суд вважає, що слід враховувати послідовні зусилля Словаччини щодо забезпечення дотримання рішення суду 2013 року, її співпрацю з Єврокомісією і врахування того факту, що з 7 січня 2014 року операції на цьому сміттєвому полігоні було припинено.

Раніше Європейський суд ухвалив рішення, в якому визнав, що Німеччина робить замало задля запобігання проникненню нітратів до ґрунту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter