ЄС офіційно передав Україні новий саркофаг на Чорнобильській АЕС

16:50, 10 липня 2019
Екологія
471 0
twitter.com/apukraine

Постійний саркофаг на ЧАЕС був переданий в експлуатацію українській стороні, і відтепер Україна відповідає за обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного саркофага, побудованого відразу після аварії.

«ЄС вітає офіційну передачу української влади постійного саркофага – нового безпечного конфайнменту, який побудували на місці катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції 1986 року. Ця найбільша у світі мобільна металоконструкція стала результатом більше 20 років планування та будівництва, а також величезних зусиль України і міжнародного співтовариства», – йдеться в повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський, який відвідав Чорнобильську зону 10 липня, зазначив у своєму Twitter, що вже підписав указ, який стане початком перетворення зони відчуження на одну з точок росту нової України.

Зеленський зазначив, що спочатку буде створений «зелений коридор» для туристів та зняті передумови для корупції. Зеленський також підкреслив, що не буде більше «заборон знімати відео і інших подібних дурниць».

«Давайте, нарешті, припинимо відлякувати людей, відвідувачів, перетворимо Зону відчуження в науковий і майбутній туристичний магніт. Зробимо тут землю свободи, яка стане одним із символів нової України – без корупції і дурних заборон, з інвестиціями і майбутнім», - заявив президент.

Нагадаємо, новий безпечний саркофаг повністю закрив перше укриття, побудоване над 4-м енергоблоком ЧАЕС у 1986 році. Конструкція покликана стримувати радіоактивне випромінювання в найближчі 100 років. Нова ізоляційна споруда вартістю 1,5 мільярда євро будувалася 9 років: вона стало найбільшою наземною пересувною металоконструкцією в світі. Її розміри – 165 м в довжину, 260 м в ширину і 110 м у висоту. Для виготовлення було використано більше 2 000 тонн високоякісного листа виробництва МК «Азовсталь» (входить у групу «Метінвест»).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter