этот материал доступен на русском

Рада ухвалила закон про моніторинг викидів парникових газів в Україні

20:00, 12 грудня 2019
Екологія
830 0
Рада прийняла закон про систему моніторингу та верифікації викидів парникових газів / фото energycluster.com.ua

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає створення в Україні основ для функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗВ) відповідно до директиви Європейського Союзу.

Читайте такожВ Україні посилять контроль за озоноруйнівними речовинами

За ухвалення законопроекту «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» (№0875) у другому читанні і в цілому проголосували 335 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Законопроектом визначено правові та організаційні засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗВ), він спрямований на виконання зобов'язань України щодо Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами.

Положеннями законопроекту пропонується, зокрема, визначити повноваження органів державної влади у сфері МЗВ; визначити правові основи організації та здійснення МЗВ; встановити основні аспекти надання адміністративних послуг в сфері МЗВ; а також відповідальність за порушення законодавства в сфері МЗВ.

Серед іншого, законопроектом пропонується шляхом внесення змін до Закону «Про охорону навколишнього природного середовища» поширити законодавство щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на сферу МЗВ.

Законопроектом також запроваджується адміністративна відповідальність у вигляді штрафів з метою посилення охорони громадських відносин у сфері МЗВ, а також запобігання і припинення правопорушень у сфері МЗВ.

Як повідомляв УНІАН, 28 лютого Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону «Про основи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter