Риба йшла на нерест / фото: Ігор Перегняк

В Одеській області затримано браконьєрів, які виловили 150-кілограмову червонокнижну білугу, яка йшла на нерест.

Як повідомив начальник прес-служби Ізмаїльського прикордонного загону Ігор Перегняк, човен з двома зловмисниками виявили в Очаківському гирлі річки Дунай, недалеко від міста Вилкове Кілійського району Одеської області.

«У ній лежала заплутана в сітках величезна білуга - завдовжки близько 2 м і вагою близько 150 кг. Намагаючись приховати рибу, порушники накрили її плащем від загальновійськового захисного комплекту. На борт її, очевидно, затягували гаками, бо у неї були глибокі рани», - повідомив Перегняк.

За його словами, прикордонники доставили затриманих разом з човном і уловом на берег, де під час перевірочних заходів один з браконьєрів, озброївшись ножем, кинувся на прикордонника. Військовослужбовець роззброїв зловмисника, і надів на нього наручники.

Про те, що трапилося, проінформовано поліцію, співробітникам якої передали затриманих.

За даними Перегняка, «ледь живу» білугу випустили назад в Дунай. За оцінкою іхтіологів Дунайського біосферного заповідника, риба була з ікрою і йшла на нерест.

«Білуга, яка йде на нерест, має ікру - близько 10-15% від власної ваги. Саме за цією ікрою полюють браконьєри. Її вартість на «чорному ринку» - близько 1 тис. доларів за кілограм», - розповів начальник прес-служби.

Довідка УНІАН. Білуга - рід риб сімейства осетрових. Занесена до Червоної книги.

Нелегальне виловлювання і варварське винищування в основному через ікру - одна з головних небезпек, що загрожують осетровим.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram