Якутські коні пристосувалися до сибірських холодів всього за 600 років - генетики

21:20, 24 листопада 2015
Екологія
269 0

Група вчених розшифрувала геном особливої породи якутських коней, здатних виживати в суворих погодних умовах північного сходу Сибіру.

wikimedia.org

Дослідження було опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), повідомляє "Газета.Ru".

Намагаючись визначити особливості розвитку породи і адаптації до життя за Північним полярним колом (температура повітря узимку там може досягати 70 °C) біологи проаналізували геном дев'яти сучасних особин якутських коней, коня, який жив у XIX столітті, а також тварини, яка жила на території сучасної Якутії близько 5200 років тому. Потім учені порівняли геном досліджених особин з ДНК трьох диких і 27 одомашнених коней Пржевальського, а також з ДНК коней епохи пізнього плейстоцену.

Читайте такожВчені попередили про екологічну катастрофу, що насувається на Атлантичний океан

В результаті роботи було встановлено, що якутські коні, незвичайно добре пристосувалися до життя в холодів, не є нащадками тварин, які мешкали в Сибіру в стародавні часи. Якутські коні прийшли на цю територію разом зі своїми господарями близько 600-900 років тому. Саме за цей порівняно короткий період в організмі тварин з'явилися особливості, що дозволяють їм виживати в умовах холодних сибірських зим. Якутська кінь відрізняється від родичів присадкуватим тулубом, короткими ногами, досить щільною шерстю і специфічної терморегуляцією, що дозволяє мінімально витрачати тепло.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter