Вчені заявили про загрозу вибуху затопленого у Карському морі атомного підводного човна К-27

18:35, 27 листопада 2015
Екологія
4260 0

Поховані неподалік Нової Землі радіоактивні об'єкти становлять велику небезпеку. Такі висновки зробили вчені Інституту океанології РАН за підсумками довгострокової експедиції судна «Академік Мстислав Келдиш», яке нещодавно повернулося в Калінінград.

К-27 / www.nord-news.ru

Про це повідомляє «Газета.Ru».

Як розповів на науковій раді з гідросфері Землі начальник 63-го рейсу експедиції Михайло Флінт, в ході експедиції судно вимірювало параметри радіоактивного забруднення в місцях поховання реакторної установки криголама «Ленін», затоплення човна К-27 і північного льодовикового купола на архіпелазі Нова Земля.

Читайте такожПершу АЕС Єгипту будуть будувати за російським технологіями 10 років

«Щодо К-27 поганий прогноз. Там рідинний реактор, і потрапляння туди всього п'яти літрів води може призвести до некерованої ядерної реакції», - заявив Флінт. За його словами, проби льоду на півночі Нової Землі дали свідчення приблизно в 650 беккерелів при 5-10 фонового значення для цих районів. «Льодовик на півночі Нової Землі акумулював радіоактивні опади ядерних випробувань, у тому числі «кузькину мать», - зазначив він, маючи на увазі найпотужнішу термоядерну бомбу, випробувану в 1961 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter